f Co ze strefą zrzutu dla F-16 z Krzesin? : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   20.00 - Wiadomości
        19:10:14 | czwartek | 09.07.2020 | imieniny: Zenona i Weroniki
 
Co ze strefą zrzutu dla F-16 z Krzesin? : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-09 14:33

Co ze strefą zrzutu dla F-16 z Krzesin?

O strefie awaryjnego zrzutu dla samolotów F-16 rozmawiano podczas spotkania z mieszkańcami w podpoznańskich Kamionkach. To właśnie na pograniczu gminy Kórnik i Mosina ma znaleźć się obszar, nad którym - w razie zagrożenia - pilot będzie mógł się katapultować lub zrzucić wyposażenie podwieszane pod samolotem.

- Mieszkańcy nie przyjmują do wiadomości argumentów i zasad funkcjonowania takiej strefy. Mimo to będziemy dalej rozmawiać. Być może będą możliwe korekty jej granic. Wojsko zadeklarowało, że granice tego obszaru nie są nienaruszalne. Myślę, że z wojskiem będziemy próbowali dokonać takiej korekty - powiedział Radiu Merkury Marek Bryl - powołany przez marszałka negocjator.

Zdaniem Grzegorza Małeckiego ze stowarzyszenie Ekologiczne Marlewo - strefa zrzutu to zagrożenie dla mieszkańców i przyrody. - Ta strefa rozciąga się pomiędzy Wiórkiem, Rogalinkiem a Kamionkami. To jest teren leśny. Możemy sobie wyobrazić skutki zrzutu paliwa czy podwieszeń, które są materiałami wybuchowymi na takim terenie. Może dojść do pożaru lasu i do skażenia środowiska - uważa.

Kolejne spotkanie - tym razem z mieszkańcami Mosiny - odbędzie się w ciągu najbliższych tygodni. Na wtorkowym spotkaniu nie było przedstawicieli wojska.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: poznaniak
Dnia: 2010-06-09 19:14:34 Zorganizujcie tą strefę nad sejmem lub domami tych BARANÓW ktorzy podjeli decyzję o lokalizacji stacjonowania tych szrotów
Dodał: MAXA
Dnia: 2010-06-09 21:17:33 Dlaczego te durnie latają nad Poznaniem po godzinie dwudziestej drugiej
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net