f Za duże premie zarządu? Spór w MPK : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   20.00 - Wiadomości
        19:50:34 | czwartek | 09.07.2020 | imieniny: Zenona i Weroniki
 
Za duże premie zarządu? Spór w MPK : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-09 13:09

Za duże premie zarządu? Spór w MPK

W poznańskim MPK rozpoczął się konflikt o płace. Przyczyną są podobno zbyt wysokie premie dla zarządu i zbyt niskie podwyżki dla pracowników. Pięć związków zawodowych, które działają w spółce, ma w najbliższych dniach wydać oświadczenie. Dziś nie chciały komentować konfliktu.

"Zarządy związków uzgodniły, że na razie nie będą w tej sprawie udzielać informacji" - powiedział szef Solidarności w MPK, Jacek Pietrzak. I zdementował doniesienia o ewentualnym strajku.

- Rozmowy są, ale sporu zbiorowego na razie nie ma. Wiadomo, że rolą związków zawodowych jest dbanie o pracowników, m.in. o wynagrodzenia pracowników. Dlatego walczą o to, żeby podwyżki dla załogi były jak najwyższe. W związku z tym toczą się rozmowy, ale o strajku nie ma mowy - zapewnia Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

W środę nie udało się uzyskać komentarza zarządu MPK w sprawie konfliktu z pracownikami. Prezes Wojciech Tulibacki jest w Warszawie, a jego zastępcy - na urlopie.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: Observer
Dnia: 2010-06-10 11:19:58 Zawsze tak było i będzie, że Prezes kupi sobie za premię samochód, kierownik pojedzie na wakacje, a pracownik kupi sobie koszulę...
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net