f XVIII Festiwal Chanterelle : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   16.30 - Prognoza pogody
        16:17:26 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
XVIII Festiwal Chanterelle : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-16 19:17

XVIII Festiwal Chanterelle

Soliści Drezdeńskiej Orkiestry Barokowej zainaugurują w środę o godz. 20.00 w Konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim XVIII Festiwal Chanterelle. W programie znajdzie się muzyka instrumentalna mistrzów francuskich i Johanna Sebastiana Bacha.

Od piątku festiwal przenosi się do Zamku Książąt Czartoryskich w Gołuchowie, gdzie odbędą się trzy koncerty kameralne, na których wystąpią: skrzypaczka Agnieszka Marucha, śpiewaczka Liliana Zalesińska oraz pianiści Tomasz Pawłowski i Piotr Szymanowicz. Zagra także poznański Meccore String Quartet.

Na dziedzińcu gołuchowskiego pałacu w sobotę 12 czerwca o godz. 21 Taneczny Świat Chopina ukaże Balet Dworski "Cracovia Danza". Z jego dyrektorem i założycielką Romną Agnel w piątek o 21.00 odbędzie się spotkanie w cyklu "Kobiety w sztuce". Koncerty w Sali Gobelinowej Zamku rozpoczynają się 11 czerwca o 19.00, natomiast 12 i 13 o godzinie 18.00.Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Jadwiga Jankielewicz, dyrektor festiwalu, dzieli się wrażeniami ze spotkania dzieci polskich i afrykańskich w Pałacu w Lewkowie. Gospodarzem tego koncertu był Michał Malinowski:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

Alina Kurczewska o festiwalu Chanterelle:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: gt5gMBYWa
Dnia: 2014-08-09 19:10:10 Chef, couldn't agree more! I was talknig to another chef friend of mine about how September is the best time of year to be cooking. I love the fall flavors and after months of light summery dishes i look forward transitioning into earthier flavors of autumn. But that narrow 2-3 week window in between seasons provides such interesting combinations. I like what you've done above. I recently I did Scallops with apple fennel puree, late season broccoli shoots, hazelnuts, and crispy fried scrapple.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net