f Promocja konkursu skrzypcowego : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:41:16 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Promocja konkursu skrzypcowego : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-10 11:21

Promocja konkursu skrzypcowego

Poznańskie Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego podpisało porozumienie z Fundacją Rozwoju Miasta. Ma ono zapewnić m.in. skuteczniejszą promocję zbliżającego się XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.

Porozumienie dotyczy ufundowania stypendium w wysokości 24 tysięcy złotych - dla najlepszego wielkopolskiego uczestnika konkursu. Stypendystę Fundacji poznamy w październiku 2011 roku po ogłoszeniu wyników konkursu.

Dzięki podpisanej umowie możliwe będzie także umieszczenie na ścianie Bazaru tablicy upamiętniającej występ Henryka i Józefa Wieniawskich w 1854 roku. W czasie XIV Konkursu Skrzypcowego Towarzystwo planuje replikę tego koncertu w salach Bazaru.

Termin zgłoszeń do konkursu upływa z końcem czerwca. Przesłuchania eliminacyjne odbędą się w kilku ośrodkach w Europie i na świecie. Przewodniczącym Jury konkursu będzie skrzypek Maxim Vengerov.

foto: Grażyna Banaszkiewicz


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Co podpisana umowa oznacza dla promocji konkursu wyjaśnili Alinie Kurczewskiej dyrektor konkursu oraz prezes Fundacji Jacek Maj:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net