f Nowy biurowiec u stóp Andersii : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   22.00 - Wiadomości
        21:48:04 | wtorek | 07.07.2020 | imieniny: Cyryla i Metodego
 
Nowy biurowiec u stóp Andersii : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-13 11:15

Nowy biurowiec u stóp Andersii

Przy Placu Andersa w Poznaniu wmurowano kamień węgielny pod kolejną inwestycję - pięciokondygnacyjny biurowiec. Będzie gotowy za dwa lata i stanie w sąsiedztwie istniejących już wieżowców PFC i Andersii. Ma być pierzeją przy ulicy Królowej Jadwigi.

Budynek będzie miał prawie 15 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni - głównie dla biur. Na dolnej kondygnacji ma powstać pasaż handlowy.

Zdaniem projektanta budynku Stanisława Sipińskiego, będzie to nowa jakość w Poznaniu. - Zaproponowaliśmy fasadę bardzo delikatną, całą ze szkła. Wzór na fasadzie to będą nadruki wypalane w szkle. W Poznaniu możemy zrealizować tę wizję Żeromskiego o szklanych domach, bo to będzie szklany dom - mówi.

W planach jest jeszcze jeden biurowiec. Decyzja o zrealizowaniu tej inwestycji zapadnie za rok.
fot. Inwestor


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: ewa
Dnia: 2010-06-08 17:52:11 nie pisze się ,,tą wizję", tylko ,,tę wizję".
Dodał: pamiętliwus
Dnia: 2010-06-09 12:52:47 A najśmieszniejsze jest to, że poznańskie "downtown" powstaje przy najbrzydszym miejscu Poznania, w jakie zmienił się narożnik Królowej Jadwigi/Półwiejska gdzie stoją obrzydliwe budki z goframi i kebabami, sprzedaje się staniki z blaszaków, a niedawno nawet powróciła tzw. sprzedaż "stolikowa", którą zlikwidowano w Poznaniu gdzieś w 95 r. Ciekawe czy przepisy z tamtego czasu nie działają teraz? Do tego na narożniku ten obrzydliwy budynek z reklamami, które "finansują" remont kamienicy. A remont trwa od 5 a może 10 lat?
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net