f Historie poznańskich himalaistów : Aktualności Sport : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   04.00 - Pogoda
        03:02:38 | sobota | 29.02.2020 | imieniny: Rufina i Hilarego
 
Historie poznańskich himalaistów : Aktualności Sport : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-08 17:07

Historie poznańskich himalaistów

Kilka dni temu zmarł w Poznaniu doktor Jan Stryczyński - znany lekarz radiolog, którego jego pasją były góry. Wspinał się na kilku kontynentach. W latach 70-tych był bliski zdobycia czwartego szczytu świata Lhotse. We wtorek natomiast wróciła do Poznania Magdalena Prask - pierwsza poznanianka, która weszła na Mont Everest. Jej udało się zdobyć szczyt.

Himalaistka, która 18 maja zdobyła najwyższą górę świata, jest pierwszą kobietą z Wielkopolski, która weszła na wysokość 8848 metrów. O swojej wyprawie podczas konferencji u wojewody wielkopolskiego. "Najdramatyczniejsze były chwile zaraz po zejściu ze szczytu, gdy worek połączony z aparatem tlenowym wkręcił się do przyrządu zjazdowego" - opowiadała Magdalena Prask.

Magdalena Prask w połowie lipca wybiera się na kolejną wyprawę - do Pamiru, gdzie chce zdobyć siedmiotysięcznik Pik Lenina. W Himalaje zamierza wrócić. Być może kolejnym ośmiotysięcznikiem będzie Lhotse.

fot. Wojciech Chmielewski/Radio Merkury


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

O poznańskich wspinaczach Wojciech Chmielewski:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net