f ZKZL o księgarni Jedynka : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:40:12 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
ZKZL o księgarni Jedynka : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-09 09:48

ZKZL o księgarni Jedynka

"Obniżenie czynszu nie wchodzi w rachubę, ale są inne możliwości rozwiązania tego problemu" - mówi dyrektor ZKZL-u Jarosław Pucek w sprawie poznańskiej księgarni Jedynka.

Już wcześniej informowaliśmy, właściciele księgarni postanowili ją zamknąć. Przyczyną są kłopoty finansowe, wynikające z ostatniej waloryzacji czynszu oraz spadku obrotów z powodu prowadzonej niedaleko inwestycji. Współwłaściciel Jedynki Andrzej Kawecki z żalem rozstaje się z księgarnią. - Jest mi przykro, że spada to na mnie. Siedząc tutaj i patrząc na to co się dzieje w koło jestem przerażony jako mieszkaniec Poznania - mówi.

Czynsz Jedynki wynosi 10 tysięcy złotych miesięcznie. - Jego obniżenie nie jest możliwe, nie można też traktować tej księgarni inaczej niż innych podmiotów. Mam wrażenie, że księgarnię "zabija" powierzchnia. To jest 200 metrów, ale są inne możliwości, które przedstawię zainteresowanym - mówi dyrektor ZKZLu Jarosław Pucek. Ale dodaje - jesteśmy gotowi do rozmów.

Księgarnia Jedynka ma wielu sympatyków - niedawno zorganizowali oni marsz w obronie placówki. Wygląda jednak na to, że - mimo deklaracji ZKZLu - Jedynka zostanie zamknięta prawdopodobnie z końcem czerwca.

fot. Aleksandra Włodarczyk/Radio Merkury

Na ten temat czytaj również w...
| Jedynka kończy działalność [kliknij]


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net