f Fryderyk Chopin w Pyrlandii : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:34:08 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Fryderyk Chopin w Pyrlandii : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-08 15:09

Fryderyk Chopin w Pyrlandii

Uczestnicy projektu "Fryderyk Chopin w Pyrlandii" przyjechali dzisiaj do Poznania. W stolicy Wielkopolski zwiedzili Muzeum Instrumentów Muzycznych, wysłuchali koncertu i podsumowali trwającą dwa miesiące akcję.

- Do poznawania życia i twórczości Chopina zaprosiliśmy dzieci i młodzież z Leszna, Lubinia oraz Bukowca Dolnego. Jest nas 90 osób i nasz projekt kończymy wizytą w muzeum. Chopin jest tak genialny, że trafia do małych dzieci i do starszych i do seniorów - opowiada Stenia Nawrocka, koordynator projektu, prezes Fundacji Odzew.

Dzięki temu, że dzieci miały okazję poznawać historię życia polskiego kompozytora uczestnicząc w ciekawych wydarzaniach, wiele się o nim nauczyły.

Najmłodsi uczestnicy projektu mieli 5 lat, najstarsi 16. Akcja "Fryderyk Chopin w Pyrlandii" została zrealizowana, ponieważ wygrała konkurs Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Dzięki temu dzieci podróżowały wielkopolskimi śladami kompozytora.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net