f Popierają Bronisława Komorowskiego : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2021
  Następne na antenie:
   01.00 - Pogoda
        00:42:24 | poniedziałek | 27.09.2021 | imieniny: Kosmy i Damiana
 
Popierają Bronisława Komorowskiego : Aktualności : Radio Merkury Poznań :: 2021


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-12 22:31

Popierają Bronisława Komorowskiego

Na Pomorzu, Podlasiu, w Świętokrzyskiem i w Wielkopolsce powstały komitety poparcia dla kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego. W skład komitetu w naszym regionie weszli artyści, naukowcy, sportowcy i biznesmeni. Przewodniczą mu prof. Jadwiga Kiwerska z Instytutu Zachodniego oraz były tenisista Wojciech Fibak. Honorowym przewodniczącym został założyciel chóru Poznańskie Słowiki Stefan Stuligrosz.

"Popieram go, bo jego oczy są dobre. Jest to osoba serdeczna. Podziwiam go za wysoki poziom osobistej kultury. Za pracowitość i odwagę. Wiem, że chce naszego dobra" - powiedział Stefan Stuligrosz.

Wśród członków komitetu są ponadto: reżyser Filip Bajon; szefowa związku kombatantów Czerwca 1956 Aleksandra Banasiak, piłkarz Lecha Poznań Bartosz Bosacki; były senator Wojciech Kruk; przedsiębiorca Piotr Voelkel; szefowa Teatru Ósmego Dnia - Ewa Wójciak i mistrz olimpijski w rzucie młotem Szymon Ziółkowski.

Ideę powstania komitetu przedstawił wicemarszałek Senatu prof. Marek Ziółkowski: "Nie ma w nim polityków i funkcjonariuszy instytucji publicznych, są przedstawiciele wolnych zawodów. Jest to reprezentacja dużej części aktywnych zawodowo mieszkańców regionu. Wszyscy robią to z dobrego serca i wyrachowania. Chodzi o to, aby skończyć wybory w pierwszej turze" - powiedział Ziółkowski na konferencji prasowej. Komorowski spotka się z wielkopolskim komitetem poparcia 14 czerwca podczas wizyty w Poznaniu.

Radni, samorządowcy, szefowie stowarzyszeń, przedstawiciele kultury, środowisk medycznych i oświaty, prezesi firm z regionu konińskiego poparli kandydaturę Bronisława Komorowskiego na prezydenta. Na liście Konińskiego Komitetu jest 60 nazwisk dobrze znanych w regionie. "Komitet honorowy powstał po to, by wspierać kandydata oraz jego wizję państwa" - stwierdził szef struktur wielkopolskich PO Rafał Grupiński.

Byli prezydenci Gniezna Bogdan Trepiński i Jaromir Dziel oraz kilkadziesiąt innych szanowanych osób na gnieźnieńskiej liście wsparcia Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. Lokalna lista poparcia ma także przekonać innych wyborców do głosowania na naszego kandydata - wyjaśnia członek sztabu wyborczego z Gniezna i przewodniczący rady Miasta Gniezna Czesław Kruczek.

Gnieźnieńska Platforma Obywatelska będzie również brać udział w kampanii bezpośredniej "Od drzwi do drzwi".


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: qwerty's
Dnia: 2010-06-08 08:18:12 Przepraszam ale po co? Przecież ani artyzm prof. Stuligrosza, Ewy Wójciak czy Filipa Bajona ani wysiłek sportowy Bosackiego czy Ziółkowskiego nie zmienią Bronisława Komorowskiego. My pytamy co Marszałek sądzi o sprawach, na które ma wpływ Prezydent RP?
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-08 08:59:28 Rozumiem że jeśli Pan prof Stuligrosz popiera Bronka jako kandydata na prezydenta to akceptuje Bronka jako osobę oraz wszystkie jego dotychczasowe polityczne decyzje wynikające z programu politycznego i gospodarczego PO dla Polski. W tym popiera stanowisko PO w kwestii ograniczania naszej suwerenności gospodarczej i politycznej(z takim trudem przez lata wywalczonej) na rzecz Niemiec i Rosji, popiera rozkład kultury polskiej(sztuki, nauki, etyki) a także popiera obecną zapaść gospodarczą której przyczyny tkwią w PO. I Panie Profesorze Stuligrosz! Czy przyjmuje Pan do swojego chóru chłopaków którzy nie mają głosu, fałszują, kłamią ale za to mają dobre oczy, są mili i serdeczni? Czy arogancję i bezczelność w swoim otoczeniu zawsze tłumaczy Pan odwagą?
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-08 10:11:09 Rozumiem Panie prof. Ziółkowski że w powołanym przez Pana komitecie poparcia dla Bronisława Komorowskiego nie żadnych polityków. Oczywiście za wyłącznie Panem. No ale ktoś przecież musiał to stado owiec z wielkopolski zebrać w całość i uformować w komitet poparcia to oczywiste. Gdzie by tam jacyś zapracowani poznańscy rzemieślnicy mieli do tego głowę. Rozumiem także że inicjatywa komitetu wyrasta bezpośrednio ze społecznej troski Wielkopolan o dobro Polski a nie np z Pan troski o dobro Platformy Obywatelskiej, której jest Pan oddanym członkiem i dla której być lub nie być, to prezydentura Pana Komorowskiego, Pana bardzo dobrego znajomego. Rozumiem też, że im szybciej wybory się rozstrzygną tym dla Polski lepiej. Jest kryzys, są klęski, fetor z Podlasia roznosi się już nad całą Polskę. Po co więc jakieś dyskusje, sondaże, kampanie. Trzeba ze sprawą szybko się uwinąć dopóki PO ma jeszcze poparcie.
Dodał: LECH
Dnia: 2010-06-08 10:47:53 A JA JESTEM Z POZNANIA . I NIE JESTEM SKNERĄ JAK MÓWI MARSZAŁKO-PREZYDENT NOWOSILCOW !!
Dodał: :)
Dnia: 2010-06-08 11:47:46 odczep się od Stuligrosza. Zapewne byłeś w konkurencyjnym chórze "w latach jego świetności".
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-08 12:17:46 Pan Rafał Grupiński z konińskiego PO mówi: "Komitet honorowy powstał po to, by wspierać kandydata (Komorowskiego) oraz jego wizję państwa". PYTAM; Zna kto może tę wizję!? Tę czy jakąkolwiek inną wizję Pana Komorowskiego?! Czy Pan Grupiński wie kogo popiera albo co popiera!? Czy kiedykolwiek Pan Grupiński na temat wizji Pana Komorowskiego wypowiedział choćby zdanie?! tak na przykład z kumplami przy piwie, z kumplami na rybach, z konińskimi wyborcami na ulicy po pracy? Czy ktoś wie kto to jest w ogóle Pan Grupiński?!
Dodał: hetman
Dnia: 2010-06-08 12:55:19 Możesz wrzeszczeć ile wlezie igo,ale prawdę widać aż nadto. Pana Komorowskiego popierają ludzie inteligentni,znani,c enieni, a twojego wywrotowca, zaślepiony motłoch. Dziwię się,że tak inteligentna osoba jak Ty robi to samo...Chciałbyś mieć za prezydenta osobę o skrzywionych preferencjach seksualnych ? kto byłby pierwszą damą ? Kotek,czy jego chłopak ?
Dodał: grodziska pyra
Dnia: 2010-06-08 13:13:10 Twoja argumentacja Hetman jest typowa dla PO. Ta formacja polityczna nie ma się czym pochwalić więc koncentruje sie na obrażaniu kontrkandydata i jego zwolenników.Żałosne.
Dodał: 12
Dnia: 2010-06-08 13:24:47 Hetman! Ludzie żyjący samotnie nie są w niczym gorsi.Cz również obrażałbyś panią Suchocką czy Chrzanowskiego.Nie zachowuj się jak pan Bartoszewski,który nie umie powiedzieć przepraszam.
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-08 13:27:14 Być inteligentnym hetmanie to nie znaczy także - znać się na polityce. Ale być kulturalnym to z pewnością być osobą, która nie znieważa innych. Kampania Komorowskiego wartościuje: Komorowski dobry - Kaczyński zły, gadanie dobre - praca to zło, anarchia dobra - dyscyplina nie dobra. Itd itp. Nawet komuniści nie mieli tak pogardliwego stosunku do Polaków jaki reprezentuje Tusk. Wg tego Pana Polacy nie są warci by im cokolwiek wyjaśniać, czegokolwiek ich uczyć, o cokolwiek dla nich się starać. Przykre ale .. niestety prawdziwe.
Dodał: hetman
Dnia: 2010-06-08 15:13:23 12 kochana ! Samotny to nie to samo co "kochający inaczej " . Wyobrażasz sobie brukowce całego świata robiące teatr i pośmiewisko z polskiego prezydenta ? Chcesz tego ? Niech on juz lepiej jest tam gdzie jest. Kopanie po łydkach i podgryzanie zza wwęgła wychodzi mu najlepiej.
Dodał: hetman
Dnia: 2010-06-08 15:14:58 miało być 'węgła" przepraszam,ale po 4-ej setce wódki palce trochę mi latają.
Dodał: subito !
Dnia: 2010-06-08 15:33:16 błogosław nas Jarosław !
Dodał: Andresen
Dnia: 2010-06-08 15:34:10 Jak do tego doszło, że z pięknego kaczątka wyrósł taki brzydki Kaczor ?
Dodał: 12
Dnia: 2010-06-08 17:25:25 Hetmanie drogi![wole nie pisać kochany bo to podejrzane]Kaczyński był już premierem i jakoś nie wstrząsnęło to brukowcami .Najwyżej niektórzy trochę popisza i przestaną.Możeby popełniał mniej gaf niż Komorowski
Dodał: tom
Dnia: 2010-06-08 17:54:50 Każdy poznaniak wie kogo POpiera. wyniki były w tvp info
Dodał: zbig.
Dnia: 2010-06-08 20:12:27 hetmany,Anderseny,ty powy elektorat Komorowskiego,przygł upy,którym rozumy ukształtowały mass media i sondaże.
Dodał: hej
Dnia: 2010-06-08 20:12:53 Nie wiedzą, co robią. Biedne poznaniaki!
Dodał: ddd
Dnia: 2010-06-08 20:33:13 Fibak Stuligrosz Aleksandra Banasiak, Kruk to aktywni zawodowo mieszkańcy regionu czy emeryci?
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-08 21:34:41 Wizja Polski Bronka to wiosenne i jesienne wielkoobszarowe, podtopienia, to klęskowe susze latem, wiecznie dziurawe polskie drogi, katastrofy lotnicze, emigracja za chlebem, zakorkowane gazowe i geotermalne) odwierty, rozsprzedane polskie: fabryki, stocznie, huty, to nowe formy działalności gospodarczej polaczków takie jak: zbieractwo grzybów, ślimaków, koronkarstwo i plecionkarstwo, to wszechwładza wszelkiego rodzaju urzędów, widzimisię wójtów, marszałków, miejskich preziów, to praca dla polaczków w całej nawet Europie najczęściej na takich stanowiskach jak: sprzątacze, dozorcy parkingów, ewentualnie pomoc domowa, to 15 tyś. zł za metr kwadratowy ciasnego mieszkania z jednym oknem od podwórka, to edukacja ograniczona do umiejętności odczytywania instrukcji (ale nie rakiet tylko co najwyżej prostszych urządzeń elektrycznych i ręcznych), to lecznictwo plebsu za pomocą spirytusu i jodyny, to puste kościoły za to pełne: areszty, domy opieki, hospicja, przytułki dla bezdomnych i ubogich, to nowe zasady moralne i etyczne (np; prawo to jak płot dla bydła a wąż i tak się prześlizgnie a tygrys i tak przeskoczy), to wreszcie muzealna armia gotowa do odtworzenia w każdej chwili, każdej historycznej potyczki czy bitwy, no i w końcu to pokręcona polaczkowa rodzina (mąż tyran, matka pijaczka, dzieci na ulicy) chyba że kto bogaty to nie w bloku czy w kontenerze ale we własnym domku z działka i przed ogródkiem.
Dodał: Danuta
Dnia: 2010-06-08 21:35:18 a chroń nas Panie Boże przed kaczą aktywnością, i życzę wszystkim takiej jaką ma np.Fibak
Dodał: o rany
Dnia: 2010-06-08 21:36:16 Otwieram szafkę z butami , a tam..igo!
Dodał: Ja
Dnia: 2010-06-08 21:41:06 Popierają Bronisława Komorowskiego? Bo nie wiedzą, co czynią!
Dodał: cz'ytacz
Dnia: 2010-06-08 21:47:43 Jakby mi dali dorobić na emeryturze,to przyjmuję każdą dorywczą robotę,i nawet będę stawiał popisy obydwiema rękoma.
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-08 21:50:02 Ale taka wizja Polski Bronka oczywiście nie dotyczy. Chyba że mu się zapomni i powie gdzieś coś złego na WSI. Ale on inteligentny, nie jak Wałęsa, który musi teraz z "Matką Boską" wpiętą w klapę na Jarka ( swojego byłego kumpla) co chwila do gazyty donosić.
Dodał: wyborca
Dnia: 2010-06-09 11:23:08 Oto nasza wspaniała Platforma: na samolot dla Prezydenta Kaczyńskiego oszczędzali, a jak się go pozbyli to dla siebie znaleźli pieniądze i już polecieli Embraerem do Brukseli. (nie jestem Palikotem, Tuskiem opłacam abonament za radio)
Dodał: kkk
Dnia: 2010-06-09 12:01:11 igo: twierdzisz, że politycy decydują czy pada deszcz, czy jest susza? może lepiej nie idź na wybory, skoro nie wiesz do czego służy kartka wyborcza, a osobom zaangażowanym w politykę przypisujesz cechy nadprzyrodzone. To nie politycy zdecydowali również o tym, że ludzie jak barany kupowali 5x przedrożone mieszkania - to ludzka żądza zysków (nawiasem mówiąc, boom zaczął się za rządów Marcinkiewicza, a osiągnął apogeum pod koniec rządów J.K.) O co chodzi z tą "wyprzedażą"? Naucz IGO Polaków, że mają kupować udziały polskich firm, zamiast niemieckich i japońskich samochodów i sprzętu AGD. Balcerowicz od 20 lat grzmi o tym, że się "wyprzedajemy" - ale nie dlatego, że politycy coś dają Niemcom, czy Rosjanom - ale dlatego, że szary polski obywatel uważa wiedzę ekonomiczną za coś zbędnego. Polak woli konsumować, a nie inwestować - to kwestia edukacji, a nie polityków - to się kłania edukacja w komunie. Nowe pokolenie wychowane na kapitaliźmie dopiero wchodzi w dojrzałość (tyle, że niestety większość jest wychowana na bezmyślnego konsumenta - bo wychowali ich ci, którzy sami nie mają wiedzy ekonomicznej - dzieci komuny). Jak są na sprzedaż polskie firmy, to ciężko znaleźć chętnych w kraju - Polacy wolą trzymać pieniądze w skarpecie, albo na ROR (80mld złotych! ile firm mogłoby przejść w ręce społeczeństwa, gdyby tylko zechciało je kupić). Ludzie z europy zachodniej znają wartość aktywów i dlatego mają odwagę kupować upadające firmy w Polsce, a potem własnymi siłami je podnosić na nogi i... mieć potem z tego dochód na wiele pokoleń - Polak woli dostać gotówkę od razu do łapy i iść na piwo, albo kupić sobie wypaśną willę (ew. "apartament" na 30 lat w kredycie), samochód (zauważ, że w Polsce ludzie mają samochody lepsze, niż np. w Holandii, czy USA), biżuterię dla żony i wakacje na Bahamach (podczas, gdy Niemcy jeżdżą na rowerach w Kołobrzegu).
Dodał: hetman
Dnia: 2010-06-09 13:13:24 I znów trzeba będzie zabrać babci dowód.Tobie też igo !
Dodał: jasnowidz
Dnia: 2010-06-09 14:54:21 Bronek z Palikotem, Tuskiem, Schetyną: zwyciężymy za wszelką cenę. Trochę się przesunie termin wyborów "ze względu na powódź" (bo coś Kaczyński zwyżkuje w sondażach) i będzie OK. Do jesiennych wyborów, damy "niezależnych" fachowców do KRRiT, TVP i PR. I z "obiektywnymi" mediami publicznymi przekonamy ludzi. Nie będziemy ryzykować powtórki z 2005r. Wyborów 20 czerwca nie będzie (a jakby były i wygrałby Kaczyński, to w Sądzie unieważni się, bo ludzie nie mieli warunków do głosowania)
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-09 15:38:24 Piszesz ciekawe rzeczy kkk. Zadajesz ciekawe pytania! Masz rację. Marazm w jaki wpadli Polacy po okresie komuny jest widoczny. Oczywiście nie o wszystkie niezrealizowane plany III RP należy winić polityków. I rzecz jasna nie politycy odpowiadają za susze czy deszcz. Dużo już lat jednak upłynęło od "okrągłego stołu", znane są błędy III RP i czas wyciągać z tych błędów wnioski. Stać nas na to, stać nas na mądre i godne państwo. W okresie międzywojennym np. (1918 - 1939) 20 lat Polakom wystarczyło by z trzech różnych skrawków zdeptanej Polski zszyć sprawną całość. Dzisiaj nie musi być gorzej! Możemy zbudować dobra Polskę, ale z Tuskiem i PO to się nie uda. Oni tego nie chcą. Tylko mówią że chcą, ale tak naprawdę nie pracują, a jak się co komu innemu uda, sabotują to. Przykładów jest aż nadto. Abstrahując od tematu; czytam info o Polsce i o Polakach jakie pojawiają się na znanych w świecie kanałach TV. Wczoraj była jedna informacja: "Polacy" kastrują pedofilów, Przedwczoraj i przed. przed.. wczoraj było o polskich pilotach samobójcach i polskich bobrach dywersantach niszczących w Polsce wały przeciwpowodziowe.
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-09 16:46:04 Rozumiem że jeśli Pan prof Stuligrosz popiera Bronka jako kandydata na prezydenta to akceptuje Bronka jako osobę oraz wszystkie jego dotychczasowe polityczne decyzje wynikające z programu politycznego i gospodarczego PO dla Polski. W tym popiera stanowisko PO w kwestii ograniczania naszej suwerenności gospodarczej i politycznej(z takim trudem przez lata wywalczonej) na rzecz Niemiec i Rosji, popiera rozkład kultury polskiej(sztuki, nauki, etyki) a także popiera obecną zapaść gospodarczą której przyczyny tkwią w PO. I Panie Profesorze Stuligrosz! Czy przyjmuje Pan do swojego chóru chłopaków którzy nie mają głosu, fałszują, kłamią ale za to mają dobre oczy, są mili i serdeczni? Czy arogancję i bezczelność w swoim otoczeniu zawsze tłumaczy Pan odwagą?
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-09 16:47:20 A wogóle to już czas najwyższy,by władzę oddać prawdzimym,nie malowanym polakom.To w końcu nasz kraj ,prawda ?
Dodał: 12
Dnia: 2010-06-09 17:26:45 Nawet Palikot z własnej partii nie słucha Komrowskiego to jak on może rządzić całym narodem
Dodał: wuj
Dnia: 2010-06-09 18:02:28 propaganda ma wielką siłę. Idealizowanie dwudziestolecia to romantyzm niczym nie podparty - puste słowa. Jak ktos chce sie dowiedzieć jak było wtedy naprawdę moze poczytać w necie, nawet są przedruki gazet. Afer i złodziejstwa było przynajmniej tyle co dzisiaj, żenujące sceny w parlamencie były codziennością (czasy Kaczyńksiego-Leppera -Giertycha to pikuś). Afery i defraudacje w wojsku doprowadziły do szybkiej przegranej kampanii wrzesniowej (duzy skrót), co sobie wyrzucali najjaśniejsi politycy w trakcie wojny, oczywiście w ciepłych domach na emigracji. Reszta to kac po wczorajszym...
Dodał: aPiS
Dnia: 2010-06-09 18:51:03 igo, to nie ma być nasz kraj, to ma być mój kraj... kraj światły, wolnych ludzi i różnych pogladach, bez szykan, strachów, podsłuchów, intryg, przyjazny dla sąsiedów i obcych, beż ekstremistów, farbowanych patriotów, szowinistycznych agitatorów, zaściankowych mocherów, kraj w Europie którego przywódców mie musiałbym się wstydzić, kraj bez politycznych demagogów, kraj kwitnącej gospodarki, którego bogactwem było bagoctwo wszystkich ...czyli kraj radykalnie różny od koncepicji PiSu, Macierewiczów, Ziobrów, Jakubiaków, Kurskich (dla których ciemny naród - pogardzany i traktowany przez nich instrumentalnie jako maszynka do głosowania i którego każdy może ogłupić !)... Kraj mój i wszystkich normalnych obywateli, nie ulegających PiSowskiej demagogii i wyrachowaniu politycznemu SLD ! ... Czyli Kraj, którego wizję ma Komorowski, a nie Kaczorek !
Dodał: kkk
Dnia: 2010-06-09 19:24:44 wyborca: to nie był "samolot Kaczyńskiego" - gdyby 4 dni wcześniej nad Smoleńskiem była mgła, to zginęłaby druga polska delegacja - z Tuskiem, Wałęsą itp. - w tym samym samolocie. To nie był "samolot Kaczyńskiego" - leciało w nim kilkadziesiąt innych osób w tym parlamentarzyści wszystkich partii - w "samolocie Kaczyńskiego" zginął Jerzy Szmajdziński, zginęła superpracowita Jaruga-Nowacka - to były "lepsze" twarze SLD. Zginął świetnie się zapowiadający Karpiniuk z PO, zginął Arkadiusz Rybicki z PO - legenda Solidarności i znany społecznik. Anna Walentynowicz - również legenda WZZ - też tam zginęła - tylko dlatego, że PRowcy z kancelarii prezydenta zawlekli ją na siłę (na wózku!) do samolotu, żeby ją pokazywać niczym małpę w cyrku przy Kaczyńskim w Katyniu (a co ona miała wspólnego z Katyniem?) - tylko dlatego, że kilka dni wcześniej w Katyniu był były prezydent Wałęsa i trzeba było wymyśleć przeciwwagę w osobie pani Anny.
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-09 19:50:44 Ostatni wpis z moim nickiem nie jest mój "a,PiS". Mniejsza z tym. Ale kraj jak najbardziej powinien być NASZ. Nasz, to znaczy Polaków głupich i mądrych, Polaków utalentowanych bardzo i tych utalentowanych trochę mniej, Polaków leniwych i pracowitych, Polaków chorych i zdrowych, wreszcie Polaków bogatych i biednych. Wszystkich tych "gagatków" powinien spinać solidaryzm społeczny, dobre prawo i sprawny rząd. Tak niestety nie jest ale powinno się do tego dążyć. Solidaryzm społeczny mamy chyba we krwi, prawo mamy złe, rząd jest do natychmiastowego usunięcia. Po dwóch latach rządów PO Polska wygląda jak stajnia Augiasza. Komorowski jest ostatnim człowiekiem któremu można by uporządkowanie tej stajni zlecać. Ostatnim ponieważ sam jest z PO i swoim kumplom (od których jest uzależniony) pod górkę robił nie będzie oraz dlatego że nie ma jakichkolwiek predysopozycji do bycia prezydentem. Jest zbyt słaby psychicznie, nie ma doświadczenia w kierowaniu dużymi organizacjami, nie ma charakteru wojownika.
Dodał: hehehe
Dnia: 2010-06-09 19:54:25 wojo...czego??? wojownika się zachciało? to ring zapaśniczy? wojownicy są nieprzydatni - Hitler, Stalin itd. - rywalizacja przynosi słabsze owoce niż kooperacja.
Dodał: aPiS
Dnia: 2010-06-09 20:37:34 igo głosi utopijną ideę tzw. "solidaryzmu społecznego"... he, he, to czysto komunistyczne hasło ! Solidaryzm społeczny mozna także sprowadzić do kołchozów, wspólnych żon i innych bzdur ! Na solidaryzm społeczny stać państwo bogate, by średnia "solidarna" była wysoka a nie uboga drogi igo ! W aktualnej sytuacji Polski to czysta propaganda a nawet macąca umysły naiwnych demagogia, demagogia i głupota taka jak ta wypowiedź twojego idola, że gdyby on był premierem, to dałby więcej na powodziań ! Ciekawe z czego, skoro nie ma nawet swojego konta ? Zatem, przestańcie robić wodę z mózgu naiwnym, bo taka metoda zdobywania poklasku jest haniebna i bezwstydna ! Z tych kłamstw i głupot powinniscie się spowiadać, bo czynicie zło publiczne nastawione na promocję agresywnego i bezwartościowego kandydata !
Dodał: Jasiek
Dnia: 2010-06-09 20:38:17 W kraju z igiem? z igo? nie chcęęęęęęęeeee
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-09 22:35:23 Wojownika oczywiście w cudzysłowiu! Nie chodzi o mięśnie, chodzi o takie cechy charakteru jak: stanowczość, zdecydowanie, odpowiedzialność, umiejętność planowania zadania. Co do "solidaryzmu społecznego" to jest to uzupełnienie demokracji czy liberalizmu o postawę współodpowiadania za to co robią inni. Tusk Donald czy Bronek często się powołują na tę wykpiwana przez Was postawę, bez niej społeczeństwo nie mogłoby działać. Każde społeczeństwo. Pomoc finansowa powodzianom jest konieczna. Tusk dwa lata temu skreślił z listy inwestycji zapisanych w budżecie na rok 2008 większość przedsięwzięć mających na celu regulację cieków na południu Polski. Był to bardzo zły ruch. Regulacja dorzecza Wisły i Odry nie zagrażała nikomu i niczemu, niech więc się teraz Tusk z tego tłumaczy.
Dodał: krystyna
Dnia: 2010-06-10 22:05:43 A ja tak myślę, PO tak "rośnie w siłę" z pewnym POśpiechem co prawda, ale li tylko ZA SPRAWĄ PRZYPADKU.... Niech kto chce wierzy.
Dodał: aPiS
Dnia: 2010-06-10 22:25:47 igo, krystyna - wojujący Pisowczykowie ... wasz czas juz się kończy towarzysze ! I, chyba Radia Merkury też już nie chwycicie ... że zacytuję klasyka Leszka M. ... nie ważne jako kto zaczyna, tylko jak kto kończy , towarzysze Jara !
Dodał: dżon
Dnia: 2010-06-10 22:51:51 Apis - po co sie gorączkujesz? Chcesz, narobić siary Komorowskiemu i jego ekipie ukazując siebie jako przykład nietolerancji? Masz swoje poglądy - i dobrze. Chcesz polemiki z igiem - to odpowiedz na jego zarzuty. Już raz pisałem, że miast odpowiadać na konkretne pytania, z braku argumentów ciskasz na oślep epitetami. Czas pokaże, po prostu czas pokaże.
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-11 06:48:56 Bronek w czasie dwóch miesięcy swojego urzędowania jako p.o. prezydenta RP podpisał 45 ustaw! Odejmując od tych dwóch miesięcy święta i niedziele wychodzi że podpisuje jedną ustawę dziennie! Są tylko dwa wytłumaczenia takiego tempa 1. Bronek chce do księgi Guinessa więc cokolwiek sejm z siebie wydusi Bronek natychmiast to podpisuje, 2. Bronek to zwykła d... która zrobi wszystko co mu każą. Tak czy siak idealny kandydat dla Tuska Donalda na prezydenta! Czytać niczego nie musi, ważne by podpisał. Coś jak kierowca budowlanego spychacza. Każą to jedzie i spycha. Co i gdzie spycha to nieważne, ważne by się samemu w jaka dziurę nie wje.... Dobrze z oczu Bronkowi patrzy więc pewno sumiennie wykona swoja robotę. No a po robocie oczywiście nagroda. Polowanko!
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-12 18:45:33 całe szczęście grono otępionych polaczków skłonnych głosować za opcją mafijnej sprzedaży Polski przez PO maleje.
Dodał: ApIs
Dnia: 2010-06-12 19:27:15 igo, nir łódź sie ! mierzecie w dup..ę !
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-12 20:09:40 Na jakiejś focie w necie onecie Tusk Donald w otoczeniu ochroniarzy i funkcjonariuszy policji przyjmował relację z akcji przeciwpowodziowej przy wyrwie w wale przeciwpowodziowym. Stał na końcówce trzymającego się jeszcze wału, wpatrując się intensywnie w kipiel poszerzającą z sekundy na sekundę wyrwę nad którą stał. I postawa odwagi poszła w świat! Ale i tak dobrze że nie wszedł w tę kipiel i nie próbował własnymi rękoma powstrzymywać żywiołu!
Dodał: dżon
Dnia: 2010-06-13 02:29:53 Przedstawiam moją odpowiedź na groźby sądowe co do prywatyzacji służby zdrowia skopiowaną z innego tematu: Panie Polak - w wielu kwestiach nie zabieram głosu, bo się nie na wszystkim znam. Ale proszę Pana bardzo NIE ŁŻYJ Pan w temacie słuzby zdrowia i czystych rączek Platformy w tej materii, ponieważ w tej branży siedzę. Pozwoli Pan, że przypomnę pewne fakty: w maju/czerwcu 2008 P.O. tworzy projekt tzw. reformy służby zdrowia oparty na KOMERCJALIZACJI (nota bene śp. prof. Religa nazwał to antyreformą, ale nie ma musu, aby sie z tym godzić). Projekt ten zakładał fakultatywną (nie obowiązkową) możliwość przekształcania placówek słuzby zdrowia w spółki prawa handlowego, czyli twory, których celem jest ZYSK (czy to coś złego ten zysk ? - nie w fabryce, ale w szpitalu tak - bo zgodnie z referencjami można podać np. Pana Matce, gdy - oby nie, szczerze tego nie życzę - będzie miała posocznicę, antybiotyk za 30zł za dzień terapii, a można za 500 lub nawet 1000zł - oczywiście lepszy - i niech pan zgadnie jaki bedzie wybór w skomercjalizowanej placówce - spółce prawa handlowego). Kapitał takiej spółki miał stanowić w 100% majątek SPZOZ-u, czyli placówki służby zdrowia. Ni z gruchy, ni z pietruchy w ciągu JEDNEJ DOBY Platforma zgłosiła szereg poprawek do tejże ustawy rozpatrywanej w poselskiej komisji zdrowia polegających m.in. na tym, że fakultatywność przekształcenia zamieniono na OBOWIĄZKOWOŚĆ (każda placówka służby zdrowia: szpital, klinika, stacja krwodawstwa, nawet ZOZ-y więzienne - Boże jaka to skala usadzania nowych prezesów, rad nadzorczych i innych koryt do obdzielenia) miała w ciągu ROKU zostać spółką prawa handlowego ! Mało tego - majątek placówki miał wynosić tylko 51% kapitału nowo powołanej spółki (czyli wchodzą inwestorzy np. prywatni, no bo jacy inni). Jeżeli porównać to z innymi komercjalizacjami - to chwała Ci Boże, że zawetowano tą ustawę. Przypomnę tylko skomercjalizowane za czasów rządów Kongrsu Liberalno-Demokratyc znego z panem Tuskiem w pierwszym rzędzie i w rządzie - Polskie Linie Oceaniczne, o których już dziś nikt nie pamięta po ich komercjalizacji, prywatyzacji i likwidacji. Widzisz Pan analogię? Panie Polak - na alarm biło w kwestii podniesienia łapy przez PO na majątek polskiej służby zdrowia nie tylko PiS. Na alarm grzmiał pan Marek Balicki z SLD i Konstanty Radziwiłł (już nie polityk) z izb lekarskich, wielu innych też (i nie z PiS-u !!). Panie Polak - zbyt wiele razy zaistniał scenariusz: komercjalizacja - prywatyzacja - likwidacja, aby być głupkiem do kwadratu i sądzić, że na tej komercjalizacji sie skończy. Zawsze był to wstęp do przejęcia majątku przez prywatnego właściciela. A teraz Pan mówisz o odszczekiwaniu prywatyzacji służby zdrowia. Daruj Pan mi ten zwrot - lepiej sie Pan zamknij w tym temacie, bo sądzić, że komercjalizacja nie doprowadzi do przejęcia spółki prawa handlowego przez właściciela prywatnego, choćby po to by pohandlować nieruchomościami - jest po prostu szczytem niewiedzy, albo celowym łgarstwem. A wszystkim to czytającym mówię, że pan Komorowski za komercjalizację/nie- prywatyzację gówno by wysądził, gdyby Kaczyńskiego pozwał do sądu. Albo i by wysądził w tym zakłamanym kraju, bo tutaj bogiem jest znany naprawiacz finansów, który opchnął banki za ułamek ich wartości i jest przez to autorytetem.
Dodał: dżon
Dnia: 2010-06-13 02:32:14 PS. Niejaka pani Beata S., była posłanka PO jako żywo powiedziała, że "będą kręcić lody ze szpitalami". Dobre, naprawdę dobre. Ale pan Komorowski oczywiście tego nie chce.
Dodał: pacjent
Dnia: 2010-06-13 08:18:49 dżon, czytać tych głupoy mi się nie chce ! Cały świat ma normalną służbę zdrowia, tylko my chcemy panstwowej, niewydolnej, przestzrzałej, roszczeniowej... a z drugiej strony pazernych lekarzy, niby przymierających głodem, a każdy z tych biedaków musi posiadać dom, furę i wakacje na Bali (jeśli już któryś mieszka w mieszkaniu, w bloku, to jest strasznie przez rządzących poniżany, niedowartościowany.. . musi emigrować). Pisowczycy, odpuście sami, bo jeśli nie, to prędzej czy później historia wyrzuci was na śmietnik !
Dodał: real
Dnia: 2010-06-13 08:22:27 igo, to wy próbuje cie zaczarować rzeczywistość, zadymić jasne obrazy, przekręcać fakty, budować własne światy rónoległe, tworzyć mity (w które chyba sami nie wierzycie, tylko chodzi o to by ciemny lud to kupił ...np. IV RP... zaczadzona nienawiścią i podejrzliwością wizja waszego rządzenia tą ciemną masą !)
Dodał: dżon
Dnia: 2010-06-13 09:19:57 Panie pacjent - podałem Panu fakty. Przestań Pan w emocjonalny sposób wypowiadać się o lekarzach, tylko odnieś się Pan do faktów. Chyba, że Pana to przerasta - wtedy po prostu nic Pan nie pisz. I tyle.
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-13 10:48:34 Pan prof. Stuligrosz na polityce się nie zna. Ale przypadkiem jednym swoim komentarzem trafił w sedno kampanii. Powiedział co powtórzyło Radio Merkury: ..."Popieram go (tj. Bronka), bo jego oczy są dobre. Jest to osoba serdeczna. Podziwiam go za wysoki poziom osobistej kultury. Za pracowitość i odwagę. Wiem, że chce naszego dobra" ... Otóż w Polsce od faktów znacznie ważniejsze są emocje. Dla Polaków nadal po wielu przykrych doświadczeniach w poprzednich kampaniach wyborczych ważniejsze jest to co kto mówi i jakie miny stroi od tego kto CO ROBI. Tak więc Donek marszczy srogo czoło wizytując powodzian, słucha w skupieniu tego co mu tam nadają i bzdury o pieniądzach gada bo dla Polaków to się właśnie liczy. Zaangażowana postawa, wielkie słowa, przejęta twarz to jest to, co na Polakach robi wrażenie. O fakty już mniejsza. Z Bronkiem jest podobnie. Uśmiechy słodkie rozdaje, łapki czule ściska, z przejęciem pociesza i przytula ale co On właściwie robi, skąd ma pieniądze na swoja liczną rodzinkę i do czego zmierza jako polityk (tak by można było gościa ocenić)to już nie powie. O ile osoby starsze, z doświadczeniem , na plewy nie dadzą się nabrać o tyle obecne pokolenie dwudziesto i trzydziestolatków łyknie wszystko. Każdą głupotę, każde kłamstwo.
Dodał: pacjent
Dnia: 2010-06-13 11:17:04 igo, orientuję się, że już wiekowy jesteś chłopie... zatem spokojnie, meliskę, herbatkę lipową i żadnej polityki, bo żyłka pęknie, paraliż, wózeczek lub chodzik, pampersy... i po co co to ? A życie zostaw dwudziesto i trzydziestolatkom, bo ktoś te pampesy będzie ci musiał zmieniać ... no, chyba, że Jaro !
Dodał: Stach
Dnia: 2010-06-13 13:25:43 To że p. Stuliogrosz popiera Komorowskiego - nie dziwi. Przecież jego bratanek jest działaczem PO. Delikatny nepotyzm. A swoją drogą ton wypowiedzi fanów PO jest prostacki (szczególnie pacjenta), taki jak styl tej partii. Taki sobiesiakowo-palikot owy.
Dodał: ApIs
Dnia: 2010-06-13 13:43:17 O kurcze ! odezwał się kolejny kundelek pisowczykowski o imieniu stach ! ... Stach, do nogi !
Dodał: krakra kra
Dnia: 2010-06-13 13:57:28 Odpieprzcie się od obywatela posła Palikota, jest demokracja!? co to jest? jednym wolno? innym nie? a co on takiego robi znowu? widmo krąży po pislandzie, widmo strachu? hipkryci, oburzeni, do cna dotknięci, a dajcież wy żyć innym, i żyjcie, nikt wam nie zabrania
Dodał: Stach
Dnia: 2010-06-13 13:59:43 No proszę, a nie mówiłem, sami się oskarżacie! Apis - kolejny POwski prostak...
Dodał: cmentarna_hiena
Dnia: 2010-06-13 16:35:11 Gadanie o wycofaniu wojsk z Afganistanie z trumną polskiego żołnierze w tle. Żenujące. Komorowski jest niebezpieczny. Za takie gadanie pownien być trybunał stanu. Talibowie i inni terrorysci śledzą światowe media i dla nich jest to sygnał: grzejmy w Polaków - ten z największym poparciem, chce wycofania wojsk.
Dodał: wyborca
Dnia: 2010-06-13 17:16:04 Wyborcy PiSu, zastanówcie się, czy chcecie zakopmleksiałego Malucha, podejrzliwego, obłudnego, pseudo-patrioty, czy normalnego Polaka, ze znajomością Europy, językow obcych, mogącego bez kompleksów pojawić się zawsze i wszędzie... czy chcecie Kurskich, Kepów, Kluzików, Macierewiczów, wesołków bez pojęcia o wszystkim typu Cymański (znużony Europoseł... który, jeśli już na żaden tamat w parlemencie Europejskim nie potrafi zabrać głosu,to niech przynajmniej uczy się języków obcych), węszących Ziobrów, przewrotnych koniunkturalistów typu Migalski i wszystkich pozostałych ! Wybierajmy normalność i przyszłość !
Dodał: Czerwona gitara
Dnia: 2010-06-13 17:18:46 Nie spoczniemy, aż zdążymy was zagnać do budy Piesowsczycy !
Dodał: kombatant
Dnia: 2010-06-13 17:19:42 cmentarna hiena , na cmentarz do Afganistanu ! tam miejsce takich hien !
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-13 17:47:12 Właściwie to nie ma się tu nad czym zastanawiać wyborco. Platformę Obywatelską należy odholować na złom bo stwarza dla Polski coraz większe zagrożenie. Platforma jest niesterowna, członkowie Po nie mają żadnego wpływu na to co robi dowództwo, dokąd dryfuje ten moloch wiążący ze sobą nadzieje milionów Polaków, nikt nie wie.
Dodał: funtt
Dnia: 2010-06-13 17:48:28 TUSK=PUTIN--TE OSOBY DĄŻĄ DO WŁADZY PO TRUPACH PUTIN TEŻ WYZNACZYŁ PREZYDENTA --TUSK TEŻ WYZNACZA PREZYDENTA===TO BĘDZIE KATASTROFA DLA POLSKI ==TE DWIE OSOBY SPRZEDADZĄ NAS POLAKÓW ZA KŁAK FUNTA
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-13 18:00:53 Ci w Platformie którzy powinni odpowiadać za to co się dzieje na pokładzie zajęci są jakąś niepolską nawigacją, tak jakby statek i cel jego podróży nie miał dla nich większego znaczenia, Ci w PO którzy w pocie i znoju pozwalają partii istnieć nie maja żadnego realnego wpływu na ruchy molocha. Gdzie by to w świecie jaka partia pozwoliła sobie na kogoś takiego jak Palikot?!
Dodał: uff
Dnia: 2010-06-13 18:27:07 igo - bredzisz od lat, monotonia twoich spostrzeżeń mogłaby być nazwana konsekwencją, gdyby mie fakt,że jest to konsekwencja koninkturalisty
Dodał: powolny
Dnia: 2010-06-13 21:03:40 Eee PO i Komorowski, to dla ludzi z szybkim refleksem, co najmniej jak Kubica. Mieli być ruchem społecznym a nie partią, bo partie złe - zmienili zdanie partie ok, stajemy się partią. Miało być referendum konstytucyjne "4xTAK" min. zniesienie immunitetu - zmienili zdanie, jednak swoich chronią immunitetem. Miała być reforma KRUSu - zmienili zdanie KRUS OK. Miały być pieniądze w ustawie zapisane na media - zmienili zdanie pieniędzy nie zapiszą. Byi przeciwni marnotrawstwu pieniędzy w państwowej służbie zdrowia, popierali prywatycację - zmienili zdanie, prywatyzacja zła. Miał być już kupiec stoczni, wszystko miało być dogadane - zmienili zdanie, jednak nie. Miała być wolność gospodarcza, mniej ograniczeń ze strony państwa - zmienili zdanie, ograniczmy hazard, bo kolegom za duża konkurencja wyrasta. Byli przeciwni zakazowi handlu w święta - zmienili zdanie, dodają nowe święto. In-vitro? czy w końcu się zdecydowali? raz tak, raz nie. Wysyłali więcej wojska do Afganistanu - zmienili zdanie w parę miesięcy po zwiększeniu kontyngentu chcą wyjść, nawet nie informując NATO. A co do NATO? popierają czy nie? Komorowskiemu coś to NATO nie podoba się. Jak tu głosować na tak rozchwianych poglądowo ludzi? (osobiście popieram prywatyzację, dlatego w 2007r. jak o tym mówili to na nich zagłosowałem, dziś mówią, że to kłamstwo i nie popierają prywatyzacji. Czy tylko Korwin-Mikke przeciwny socjalistycznemu marnowaniu pieniędzy?)
Dodał: powolny
Dnia: 2010-06-13 21:11:16 mieli latać rejsowymi samolotami - zmienili zdanie, załatwili sobie Embraery. Miała być polityka miłości - zmienili zdanie polityka Palikota, Niesiołowskiego. Nie zdziwi mnie już, jak okaże się, że stan klęski żywiołowej jednak potrzebny i wybory na późną jesień.
Dodał: !
Dnia: 2010-06-13 22:06:29 Po debacie w TVP Komorowski padł!
Dodał: Hej, wyborcy!
Dnia: 2010-06-13 23:58:08 11.12.2009 marszałek Sejmu Bronisław Komorowski i prezydent Izraela Szimon Peres spotkali się w Jerozolimie. Bronisław Komorowski powiedział, że polski rząd przygotuje ustawę rekompensacyjną. Stanowiłaby ona podstawę do wypłaty 'odszkodowania' za pozostawione w Polsce w okresie II wojny światowej mienie żydowskie. Komorowski nadmienił, że rozmowa z prezydentem Izraela częściowo miała charakter prywatny. W trakcie rozmowy z prezydentem Izraela Szimonem Peresem marszałek Komorowski zaznaczył, że faktyczny zwrot mienia pozostawionego w wyniku wojny byłby raczej trudny, wskazał jednak na możliwość wypłaty rekompensat w wysokości aż około 25 proc. Wartości mienia! Jak podkreślił, miałyby być one wypłacane w częściach. W przeciwnym wypadku wiązałoby się to z kompletnym zrujnowaniem budżetu Państwa Polskiego. Po tym spotkaniu prasa żydowska napisała, że Polska zapłaci odszkodowania 'po zmianie reżimu w Polsce'! To próba wyprowadzenia grubych miliardów z kraju, potencjalna katastrofa finansowa. Polska - ofiara II wojny światowej, która sama rekompensat nie otrzymała, miałaby płacić odszkodowania za mienie byłych obywateli II RP organizacją nie reprezentującym potomków tych obywateli. Art. 129. kodeksu karnego głosi, co następuje: „Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”. Wklejajcie tą wiadomość na fora, bo ludzie nie wiedzą o tych fatalnych deklaracjach Komorowskiego.
Dodał: Ciekawostka!
Dnia: 2010-06-14 00:20:15 ~nowik » Braw o Napieralski 2010-06-13 21:39 . Oto ostatni wpis na DZIENNIKU. Zablokowane forum!
Dodał: PO.uważa.sondaże.za.kłamliwe?
Dnia: 2010-06-14 07:50:26 Czy Tusk, Komorowski, Platforma nie wierzy sondażom, według których nie ma takiej siły aby Komorowski nie został prezydentem. Komorowski pewny wygranej czy przegranej? Skoro nie czeka na wyniki wyborów i powołuje kogo się da, póki jeszcze może? (IPN, NBP, KRRiT) Tak jak powiedział Pawlak, przez następne 5 lat Komorowski nie będzie miał co robić, bo wszystkie długoterminowe decyzje podejmie przed wynikiem wyborów.
Dodał: PO.uważa.sondaże.za.kłamliwe?
Dnia: 2010-06-14 07:54:04 No chyba, że tak jak zapowiedzieli: złamiemy słowo dane sojusznikom z NATO i wyjdziemy z Afganistanu i dalej jak zapowiedział Komorowski wyjdziemy z NATO. A w debacie TVP, powiedział o kierunku Rosja. Bo z USA trzeba stawiać warunki, a z Rosjanami na ugodę.
Dodał: czechu
Dnia: 2010-06-14 15:50:34 Debata.no powiedzmy.takie ni to ni owo,debata, wielkie słowo. najlepiej wypadł napieralski, komorowski był.b.dobry, kaczyński taki jak zwykle, bez sensacji, a najgorszy pawlak. w sumie nic nowego nie powiedzieli, kaczyński przypomniał, że katolik / tez mi nowina/ale in vitro nie nie nie, raczej lekami leczyć, pawlak opowiadał banialuki, napieralski się podlizywał a komorowski był taki jak zawsze, nawet mu się udało w kilku punktach być dowcipnym. a czas liczyli nierówno, ale to pikuś, w tej telewizji nie takie rzeczy. debata.
Dodał: ApIs
Dnia: 2010-06-14 17:58:35 igo, gdzie schowałeś Nelly Rokitę ?
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-14 20:02:33 Przykro mi ApIs ale jesteś na spalonym! Nawet jeśli wygra Twój światły kandydat z PO nadal będziesz miał kłopot ze znalezieniem w Polsce dla siebie miejsca. Oto co ma do powiedzenia na temat powyborczej Ojczyzny jej ideolog ze sztabu PO pan B. Bartoszewski:..Jak podkreślił, najbliższe wybory prezydenckie to wybór człowieka, który ma być "postacią opiekuńczo-ojcowską, symbolem". Prezydent może mieć taki autorytet, że kiedy się pojawia to mucha nie siada - dodał. Jego zdaniem Polska potrzebuje kilku lat spokoju, aby dokończyć reformy, aby "ktoś nam ich nie wetował, aby nie powiedział: »nie, bo nie«". Wyraził nadzieję, że tak już nigdy nie będzie, bo "wszyscy chcemy żyć w spokojnym, stabilnym kraju, iść dalej drogą otwarcia, zaufania do nas Europy, a nie uników w tym zaufaniu". Mówiąc o kandydacie PO na prezydenta podkreślił, że jest on motywowany przez wartości harcerskie, wartości służby Bogu i bliźniemu, i przekonanie, że dzień bez dobrego uczynku dla drugiego człowieka jest zmarnowany. Jak zaznaczył, zgadza się z hasłem "Polska jest najważniejsza" tak samo jak z hasłem "Bóg, honor, ojczyzna" czy "Harcerz służy Bogu", ale te hasła - jego zdaniem - znaczą "wszystko i nic" i są pozbawione wizji oraz treści... Super!! Nie uważasz?
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-14 20:14:29 Chyba dziadek był już zmęczony jak to gadał. Być może był w stresie po lekturze artykułów jakie krążą na jego temat w internecie. Coś wspomniał na ten temat snując swoją wizję ojcowskiej Polski pod przewodnictwem światłego Bronisława, której drobne fragmenty zamieściłem powyżej. Co do Nelly ... to cóż.. może chora?
Dodał: ApIs
Dnia: 2010-06-14 20:44:20 igo, ja nie muszę sobie szukać miejsca w Polsce, o tę Polskę rónież ja walczyłem... gorzej z tobą, gdy mały he, he książe Żoliborza przegra... gdzie ty się podziejesz, na emigrację wewnętrzną chyba tylko ci zostanie ...
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-14 22:06:51 Może i walczyłeś ApIs, ale zdaje się że nie od tej strony co trzeba. Chyba że jesteś miłośnikiem przyrody.
Dodał: JóziekW
Dnia: 2010-06-15 18:29:00 Do ~hetman Dnia: 2010-06-08 15:14:58 "miało być 'węgła" przepraszam,ale po 4-ej setce wódki palce trochę mi latają.". Doczytałem do tego miejsca i przestałem się dziwić chorym postom ~Hetmana. Pewnie następne będą jeszcze głupsze bo padnie 5-ta setka i będzie całe pół litra a cóż mądrego można wtedy z siebie wykrzesać? Co preferencji o których piszesz - otóż popełniasz błąd myślowy - homoseksualizm jest bardzo popierany przez zachodnie media więc jeśli tak okrzykną Jarka (co Ty próbujesz już robić) to tylko zyska na popularności. Wg tych mediów to nie jest skrzywienie - to przecież "kochający inaczej" :-)a niech ktoś spróbował na takiego podnieść "rękę medialną". Czy nie dotarło do Ciebie określenie SINGIEL? Ostatnio bardzo modne. I nie ma nic wspólnego ze "skrzywieniem"
Dodał: hiena_cmentarna
Dnia: 2010-06-15 21:08:49 No i miałem rację (mój wpis wyżej) - dzięki gadaniu Komorowskiego zginął kolejny żołnierz. Talibowie - słysząc, że gada o wycofaniu wojsk grzeją do naszych z czego się da...
Dodał: jedyne co prawda
Dnia: 2010-06-15 21:50:53 to to hieno, że jesteś hieną
Dodał: hiena_cmentarna
Dnia: 2010-06-15 22:00:20 to nie ja wtykorzytsuje śmierć żołnierzy do celów politycznych
Dodał: kkk
Dnia: 2010-06-15 23:11:02 co do rekompensaty za mienie - to chyba naturalne, że to, co państwo zagarnęło, musi ludziom zapłacić - niezależnie, czy ich spadkobiercy są obywatelami Polski, Izraela, czy jakiegokolwiek innego kraju - państwo zwraca mienie dawnym obywatelom - lub to rekompensuje - pół miliona Polaków doczekało się juz stosownych rekompensat. Biorąc pod uwagę, jak wielu Żydów mieszkało w Polsce przed wojną, to ich mienie też przecież nie wyparowało - przejęli to naziści, ale potem przejęła to Polska - no a Polska powinna to oddać z powrotem właścicielom lub spadkobiercom - jak zatrzymasz na ulicy złodzieja z cudzą torebką w ręku, to bierzesz tą torebkę na własność, czy odszukujesz właścicielkę, żeby jej oddać?
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-16 00:38:45 Tyle tylko kkk że "Żydzi" za to "mienie" pieniądze już wzieli. I to chyba ze dwa razy. Po raz pierwszy na podstawie umów między PRL,em a USA, a po raz drugi w oparciu o uzgodnienia zawarte pomiędzy PRL,em a RFN. Poza tym jak Ty sobie wyobrażasz zwrot kamienicy tzw "spadkobiercom" w sytuacji gdy kamienica oryginalna legła w gruzach (nie z naszej winy) a to co stoi obecnie to efekt powojennej odbudowy dokonanej przez Polaków. Plus oczywiście kilkudziesięcioletni koszt utrzymania. Jak Bronek deklaruje że będzie oddawał to niech i oddaje ale wy łącznie ze swojego, nie z cudzego. Poza tym jaki związek mają dzisiaj przedwojenni Żydzi mieszkający kiedyś w Polsce z obecnymi, zbójeckimi, nowojorskimi kancelariami prawnymi!? Żadnego!
Dodał: puma
Dnia: 2010-06-16 01:18:53 Kto ty jesteś? - Jestem Bronek, prosty jak od szpadla trzonek! - Jaki znak twój? - Fałsz, obłuda! - A w co wierzysz? - w Tusku cuda! - Gdzie ty mieszkasz? - W polskim grodzie! - W jakim kraju? - Gdzie powodzie! - Czy Kraj kochasz? - Jak pieniądze! - A w co wierzysz? - Że porządzę! - Czyli wygrać chcesz wybory? - Tak! Choć mam z tym problem spory! Lud me kłamstwa, zdrady czuje i z poparcia rezygnuje! - Cóż byś zrobił zatem chętnie? - Zniszczył Jarka dokumentnie!
Dodał: nominator
Dnia: 2010-06-16 08:42:32 puma, podaję ciebie jako kandydatkę do literackiej Nagrody Nobla ! Takiego przykładu zaangażowanego wiersza od czasów Adama Ważyka i Wladysława Broniewskiego nie słyszałem ! Powinnaś dodatkowo występować jako Support przed "odczytami" niejakiego prof. Nowaka oraz w na dobranoc w Radio M.
Dodał: puma
Dnia: 2010-06-16 09:26:10 To nie moje. Nie wiem kto jest autorem. Nikt się chce przyznać.
Dodał: recenzent
Dnia: 2010-06-16 09:44:10 pumo, jeśli nie twoje, a nie podałas autora, to ten nieprzeciętnt tworca może cię pozwać o naruszenie praw autorskich albo też o plagiat ? Strzeż się pumo, strzeż
Dodał: lekarza!!!
Dnia: 2010-06-16 11:22:40 Puma już się leczy, a jeszcze tego nie wie,ale szanse - marne.
Dodał: kkk
Dnia: 2010-06-16 12:52:35 igo: przecież tu chodzi o symboliczny zwrot pieniędzy np. za działkę - a nie o oddawanie kamienicy wybudowanej po wojnie. W czym problem, że rząd dogaduje się z kancelariami prawnymi? przecież kancelaria nie bierze pieniędzy dla siebie, tylko reprezentuje np. kilka tysięcy osób, które, gdyby występowały jednostkowo, nigdy by pieniędzy nie dostały. Więc nowojorska kancelaria może mieć dużo wspólnego z dawnymi polskimi Żydami - nawet, jeśli ci żyją w Kanadzie, USA, Izraelu, Brazylii, Austrii, czy Szwajcarii - trudno, żeby każdego z osobna reprezentowała inna kancelaria - wybrali widocznie najskuteczniejszą z Nowego Jorku i tyle....
Dodał: w
Dnia: 2010-06-16 12:54:13 tego typu wierszyki pisze hurtowo jeden z członków Naszości - czasem publikują to potem w pisemku typu "Gazeta Polska"
Dodał: dżon
Dnia: 2010-06-16 14:24:55 kkk - sytuacja, w której na skutek sowiecko-hitlerowski ej agresji utracili majątek polscy obywatele narodowości żydowskiej i w której to polscy obywatele kilkadziesiąt lat później mają za to płacić - jest po prostu niedopuszczalna. Wszak są kraje, które tę wojnę wywołały i to one powinny ponieść tego konsekwencje.
Dodał: selekcjoner
Dnia: 2010-06-16 14:30:16 dżon ! do weterynarza marsz, marsz !
Dodał: kkk
Dnia: 2010-06-17 09:33:45 dżon: ten majątek nie wyparował. To są w 90% nieruchomości skarbu Państwa. Państwo je sprzedaje, a część uzyskanych pieniędzy - np. 20% oddaje spadkobiercom przedwojennego właściciela. PROSTE.
Dodał: kkk
Dnia: 2010-06-17 09:37:15 a Niemcy ponieśli karę - musieli przecież to wszystko oddać Polsce - Polska ODZYSKAŁA to mienie z powrotem już w 1945 roku - ale nie rozliczyła się ze swoimi obywatelami (bo tu nie tylko chodzi o potomków Żydów mieszkających za granicą, ale o setki tysięcy Polaków mieszkających w kraju) -Niemcy musieli oddać jako reparacje dodatkowo całe Pomorze, Śląsk i Ziemię Lubuską - tam jest masa ziemi należącej do Skarbu Państwa. Jest więc z czego oddawać.
Dodał: igo.
Dnia: 2010-06-17 10:59:37 Niemcy oddali nie Polsce tylko Ruskom, Ruscy rozdzielili jak chcieli.
Dodał: agaj
Dnia: 2010-06-17 11:32:36 Oj ten Bronek coś lubi starszych panów. Dziwak, starzec, abiturient Bartoszewski, starzec Wajda, starzec Stuligrosz... Idźmy dalej tą drogą i okaże się, że popiera go także Polański (i stary i niby ze sfer kultury) i Jaruzelski (stary).
Dodał: zagadka
Dnia: 2010-06-17 20:15:21 ciekawostka.zagadka. pisarz marek krajewski, reżyser robert gliński, poeta ernest bryll.co łączy tych panów? otóż znaleźli się w komitecie poparcia pan kandydata jarosława kaczyńskiego. szkoda tylko, że zainteresowani nie podpisywali żadnych list poparcia,nikt ich o zgodę w tej sprawie nie pytał. ot, wpisani, takie nzwiska dobrze wyglądają. że zainteresowani nie wiedzą nic o byciu martwą dusza? oto mniejsza.metody.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net