f Pro Sinfonica świętuje i nagradza : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   16.00 - Wiadomości
        15:54:12 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Pro Sinfonica świętuje i nagradza : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-09 09:47

Pro Sinfonica świętuje i nagradza

Alojzy Andrzej Łuczak - Prezes Prezesów Poznańskiej Pro Sinfoniki - kończy 80 lat. Sto lat dla założyciela Młodzieżowego Ruchu Miłośników Muzyki wychowankowie i przyjaciele zaśpiewali w poniedziałek Sali Kominkowej Centrum Kultury Zamek. Było to zarazem zakończenie 42 sezonu Pro Sinfoniki oraz ogłoszenie wyników 42 Turnieju Muzycznego, w którym wzięło udział 20 klubów z poznańskich przedszkoli i szkół.

Główna Nagroda to dwa pianina ufundowane przez Pro Sinfonikę oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Podczas uroczystości Honorową Odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej" otrzymali: opiekunka koła przy X Liceum Ogólnokształcącym Bożena Michalska oraz sekretarz Pro Sinfoniki Antoni Hoffmann. Złoty medal Gloria Artis przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał jazzmann Jerzy Milian, dziś mieszkający w Katowicach, ale przed laty związany z Poznaniem, a także z Poznańskim Radiem.

fot. Filharmonia Poznańska


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Danuta Gwizdalanka, wychowanka Pro Sinfoniki, dziś autorka wielu książek o muzyce mówi o znaczeniu Pro Sinfoniki w jej życiu i kontaktach z Prezesem Prezesów:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: A.Cichocki
Dnia: 2010-06-07 16:04:02 Kochana Redakcjo,jak byście jeszcze napisali...KIEDY ta uroczystość się odbędzie ?!
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net