f Dżem na deskach, a deski... : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:34:02 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Dżem na deskach, a deski... : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-07 23:25

Dżem na deskach, a deski...

Historia zespołu Dżem zatoczyła koło. Ta słynna polska grupa rockowo-bluesowa dała koncert, z którego widzowie wyszli obdarowani... deskami.

Grupa Dżem grała na scenie jarocińskiego ośrodka kultury, tej samej scenie, na której równo 30 lat temu zespół zadebiutował w konkursie pierwszego festiwalu rockowego w Jarocinie. Choć wtedy zespół nie przebił się przez konkurs - to jednak można powiedzieć, że zaczął swój muzyczny marsz do sławy.

Po wieczornym koncercie Dżemu sceniczne deski, na któych 30 lat temu grali uczestnicy pierwszego festiwalu, zostały pocięte na kawałki. Jedną z desek na pamiątkę dostała grupa Dżem. Deski dostali także widzowie, a te, które zostały, będą sprzedawane podczas najbliższego festiwalu w Jarocinie. Będą już wtedy miały specjalny certyfikat, poświadczający autentyczność. Ośrodek Kultury w Jarocinie jest remontowany. Sala widowiskowa, w tym widownia i scena - zostaną gruntownie przebudowane.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net