f Ruszyła Scena Prezentacji : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2021
  Następne na antenie:
   05.30 - Skrót najważniejszych wiadomości
        05:28:20 | środa | 27.01.2021 | imieniny: Jana i Przybysława
 
Ruszyła Scena Prezentacji : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2021


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


Prześlij ten artykuł:

Adresat email
Tresc dodatkowego opisu
Podpis  dodano: 2010-06-05 23:33

Ruszyła Scena Prezentacji

"Scena Prezentacji", podczas której pokazane zostaną współczesne sztuki teatralne dla dzieci, rozpoczęła w Poznaniu przygotowania do przyszłorocznego 18. Biennale Sztuki dla Dziecka. "Pokazujemy cztery przedstawienia na żywo i jedno z nagrania. Wszystkie przedstawienia to współczesne adaptacje klasyki bajek dla dzieci. Chcemy pokazać jak klasyka może inspirować twórców sztuk dla dzieci" - powiedział dyrektor Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, organizator Biennale Jerzy Moszkowicz.

W sobotę w teatrze Animacji zaprezentowano przedstawienie "Pinokio" Teatru Pinokio w Łodzi w reżyserii Konrada Dworakowskiego. W kolejnych dniach zaprezentowane zostaną "Iwona, księżniczka Burgunda" Opolskiego Teatru Lalki i Aktora w reżyserii Mariana Pecko, "Żołnierzyk" Hansa Christiana Andersena przygotowany przez Białostocki Teatr Lalek w reżyserii Jacka Malinowskiego oraz kolejny spektakl
"Pinokio" w reżyserii Anny i Tomka Rozmiańców według tekstu Collodiego przygotowany przez poznański Teatr Animacji.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net