f Wielki sukces żużlowca Unii Leszno : Aktualności Sport : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   03.00 - Pogoda
        02:47:42 | sobota | 29.02.2020 | imieniny: Rufina i Hilarego
 
Wielki sukces żużlowca Unii Leszno : Aktualności Sport : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-07 15:59

Wielki sukces żużlowca Unii Leszno

Olbrzymi sukces odniósł w Kopenhadze żużlowiec leszczyńskiej Unii. Jarosław Hampel wygrał Grand Prix Danii w Kopenhadze, czwartą eliminację Indywidualnych Mistrzostw Świata. Po raz pierwszy w 16-letniej historii żużlowej Grand Prix dwa pierwsze miejsca zajęli Polacy, bowiem drugie miejsce zajął Tomasz Gollob. Na trzeciej pozycji w finale metę minął Brytyjczyk Chris Harris, a czwarty był Duńczyk Hans
Andersen.

Jarosław Hampel wygrał po raz pierwszy w swojej karierze zawody z cyklu Grand Prix. Dzięki temu zwycięstwu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej tego cyklu po czterech zawodach. W dorobku ma 60 punktów - o pięć punktów wyprzedza Duńczyka Kennetha Bjerre'a i o sześć Tomasza Golloba.

Jarosław Hampel już w rundzie zasadniczej zawodów pokazał, że jest w wysokiej dyspozycji. Wygrał trzy wyścigi, raz był drugi i raz ostatni. Nieco słabiej jeździł Gollob, który dwa razy wygrał, raz zajął drugie miejsce, raz trzecie i raz ostatnie. Obaj awansowali do półfinału, odpadli natomiast Rune Holta i Piotr Protasiewicz.

W półfinale Hampel i Gollob jechali w tym samym wyścigu. Hampel zdecydowanie prowadził od początku, a za jego plecami trwała zacięta walka, w trakcie której po ataku Golloba na tor upadł Chris Holder. Australijczyk został wykluczony z powtórki, w której obaj Polacy udanie rozegrali pierwszy łuk i pewnie pomknęli do przodu, zostawiając z tyłu Duńczyka Kennetha Bjerre. W finale Hampel i Gollob znów byli bezkonkurencyjni. Nie dali żadnych szans Duńczykowi Hansowi Andersenowi i Brytyjczykowi Chrisowi Harrisowi.

Następne zawody odbędą się 19 czerwca - Grand Prix Polski w Toruniu.

(IAR)


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Żużlowcy rywalizację o mistrzowską koronę rozpoczęli w Lesznie. W tym turnieju Jarosław Hampel wywalczył drugie miejsce i mówił tak:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: Pilanin
Dnia: 2010-06-07 12:43:12 Brawo Jarek Hampel. Gratulacje.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net