f Festiwal Wyścig Jaszczurów : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   16.30 - Prognoza pogody
        16:27:22 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Festiwal Wyścig Jaszczurów : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-06 18:42

Festiwal Wyścig Jaszczurów

W Poznaniu zakończył się II Festiwal Niezależnej Twórczości Filmowej "Wyścig Jaszczurów". W konkursie zaprezentowano 14 filmów zrealizowanych przez twórców, którzy ukończyli co najmniej 50 lat. Główną nagrodę "Złotego Jaszczura" zdobył film Witolda Świętnickiego "Powiedz prawdę, przecież cię nie biję". Jest to fabularna opowieść o życiu w dysfunkcyjnej rodzinie i powstał na podstawie blogu "Wszystkie dzieci są szalone". Fabuła oparta jest wyłącznie na monologach rodziców bohatera.

Film ten otrzymał także nagrodę "Studenckiego Jaszczura" przyznanego przez jury złożone ze studentów filmoznawstwa. Wyróżnienie otrzymał m.in. film "Ludmiła" autorstwa najstarszego uczestnika Festiwalu - 77-letniego Bohdana Kezika.

Podczas dwóch dni Festiwalu "Wyścig Jaszczurów" poznańska publiczność obejrzała 14 filmów fabularnych, dokumentalnych, eksperymentalnych i animacji. Najciekawsze obrazy zostaną zaprezentowane przez Telewizję Kino Polska.UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net