f Napisz bajkę o Pile - konkurs : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:31:24 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Napisz bajkę o Pile - konkurs : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-01 16:13

Napisz bajkę o Pile - konkurs

Przed erą telewizji i internetu - legendy, baśnie i bajki były często jedynymi źródłami wiedzy o przeszłości. Przekazywane z pokolenia na pokolenie przekazywały nie zawsze rzeczywisty obraz ludzi, miejsc, czy zjawisk, ale na zawsze utrwalały pewne miejsca i postaci w świadomości społecznej.

Niektóre miejsca, miejscowości są obecne w wielu legendach inne czują niedosyt, np w Pile. Tam ogłoszony będzie konkurs na bajkę o tym mieście.

Konkurs na bajkę o Pile będzie ogłoszony w końcu czerwca, a rozstrzygnięty we wrześniu. Chętni będą mogli w czasie wakacji stworzyć bajkę o Pile, która potem może znaleźć się w specjalnie wydanej książce na 500-lecie Piły.Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

O konkursie na bajkę o Pile, Wiesława Pinkowska:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: zenek
Dnia: 2010-06-02 15:16:30 Prosze bardzo,przedwojenna piosenka o...pile:"Ta mała piła dziś i jest wstawiona..." pozdr awiam
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net