f Piotruś i wilki na Dzień Dziecka : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   16.30 - Prognoza pogody
        16:24:10 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Piotruś i wilki na Dzień Dziecka : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-01 13:30

Piotruś i wilki na Dzień Dziecka

Premierę spektaklu "Piotruś i wilki" według Sergiusza Prokofiewa zaprezentuje dziś z okazji Dnia Dziecka poznański Teatr Wielki. Na dzieci czeka interaktywna i efektowna opowieść o muzyce.

Libretto utworu zostało napisane od nowa w formie rymowanki. Utwór został uwspółcześniony, przeniesiony w realia czytelne dla dzisiejszego młodego widza.

Wprowadzono też postaci narratorów, którzy siądą wśród dzieci i będą moderatorami całej zabawy. Dzięki współpracy z naukowcami z Instytutu Fizyki UAM w trakcie spektaklu będzie sypał śnieg, a nad widownię polecą bańki.

Autorem libretta jest Radosław Wysocki, kierownikiem muzycznym - Aleksander Gref, scenografię opracował Jan Polivka, a całość wyreżyserowała Iwona Pasińska.


fot. Katarzyna Zalewska


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: ssss
Dnia: 2010-06-01 14:27:39 Pani na zdjęciach ma piękne żółte Martensy, a ta druga czerwone. Czy jest to własność teatru czy własność prywatna aktorek? Czy Teatr stać na takie drogie rekwizyty? Czy te buty będzie można odkupić od teatru po zejściu spektaklu z afisza? Byłbym zainteresowany!
Dodał: melomanka
Dnia: 2010-06-01 17:03:55 Ale komentarz! Mam nadzieję,że humorystyczny a nie złośliwy..Może buty miałyby być z papieru? Bardzo się cieszę,że po kilkunastu latach przerwy znów będzie ta sztuka w Operze.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net