f Poznań oczami Ryszarda Horowitza : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:34:31 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Poznań oczami Ryszarda Horowitza : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-10 18:17

Poznań oczami Ryszarda Horowitza

Ryszard Horowitz - światowej sławy polski fotografik - zakończył pracę w Poznaniu. Przez kilka dni fotografował miasto z wielu perspektyw, między innymi z lotu ptaka czy z dachów budynków - wszystko w ramach projektu Portret Miasta. Kilkadziesiąt fotografii zostanie zaprezentowanych we wrześniu.

Zebrany materiał zostanie teraz poddany obróbce w pracowni artysty w Nowym Jorku. - Przede wszystkim muszę to wszystko posortować i wybrać to co najlepsze. Przewiduję bardzo wiele złożonych panoram, które będą się składały z kilkudziesięciu ujęć zszytych razem. Mam też zamiar zrobić kilka kompozycji, w których połączę ze sobą dwa, trzy zdjęcia - mówi Horowitz.

Ryszard Horowitz jest prekursorem komputerowego przetwarzania fotografii i współzałożycielem amerykańskiego Stowarzyszenia Fotografików Reklamowych APA. Studiował w ASP w Krakowie. Od 1959 mieszka w Nowym Jorku. Do tej pory artysta uwiecznił na swoich pracach tylko dwa miasta: właśnie Nowy Jork i Kraków.


fot. UMP


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net