f Bukowińskie Spotkania - finisz : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:37:15 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Bukowińskie Spotkania - finisz : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-06 16:18

Bukowińskie Spotkania - finisz

Koncert Galowy w amfiteatrze w Jastrowiu zakończył polską część tegorocznych Bukowińskich Spotkań. Wystąpili w nim wszyscy tegoroczni uczestnicy 21 Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego. Od początku czerwca 32 zespoły, ponad 800 śpiewaków, tancerzy i instrumentalistów prezentowało w Pile i Jastrowiu folklor Bukowiny Karpackiej. Przyjechali obecni i byli jej mieszkańcy z Europy Środkowej.Jak powiedział Radiu Merkury pomysłodawca i organizator 21. Bukowińskich Spotkań, Zbigniew Kowalski, teraz zespoły bukowińskie prezentować się będą jeszcze do jesieni na Słowacji, Ukrainie, Węgrzech i w Rumunii.

Na Bukowinie Karpackiej - dzisiaj podzielonej pomiędzy Ukrainą i Rumunię - działa po ponad 100 grup kultywujących folklor tego wielokulturowego i wielonarodowego regionu.

fot. Wiesława Pinkowska/Radio Merkury


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

O spotkaniach Bukowińczyków, Wiesława Pinkowska:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: 8pV97gfaK
Dnia: 2014-07-22 01:28:59 Celem mojego krzentaoma było wskazanie, iż hebrajski kanon ksiąg natchnionych jest spf3jny i natchniony w całej swej całości, a zapis Rdz.5,5 jest bezkolizyjny wtedy, gdy dni Hexameronu wraz z sif3dmym Dniem Odpoczynku są rf3wne i wynoszą 6 1+1=7 dni ( tydzień, שָׁבוּעַ ) dla wszystkich ludzi zamieszkujących Ziemię wraz z jej lokalnym czasem. Warto zauważyć, iż Adam przeżył część szf3stego dnia Hexameronu, cały dzień sif3dmy i wiele innych dni zanim umarł mając 930 lat.Dla Adama dzień szf3sty i dzień sif3dmy to takie same dni jak kolejne w Jego długim życiu. Dla Ziemskiego obserwatora czyli dla Adama, dla mnie i dla Pana każdy JOM to dzień a każdy dzień to okres czasu pomiędzy zachodami Słońca / wieczorami / ciemnościami (Rdz.1,4-5; 14-17)(Kpł.23,32) Biblia nie mf3wi kiedy powstał Wszechświat albo kiedy powstała Ziemia stało się to na początku (Rdz.1,1)Jeśli odbiorca nie miałby odbierać dni Haxameronu jako okresf3wdobowych to warto byłoby wskazać biblijne dowody
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net