f Poznań: School of Form : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:41:45 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Poznań: School of Form : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-30 10:30

Poznań: School of Form

Szkoła projektowania School of Form, ruszy w październiku w Poznaniu. Dyrektorem artystycznym i międzynarodowym ambasadorem przedsięwzięcia jest Li Edelkoort, wieloletnia dyrektor Akademii Designu w Eindhoven, światowej sławy autorytet w dziedzinie designu. W 2011 roku w Poznaniu ruszy też Wielkopolskie Centrum Designu. Informację o przygotowaniach do uruchomienia obu przedsięwzięć przedstawiono na konferencji prasowej w trakcie trwającej na Międzynarodowych Targach Poznańskich imprezy Arena Design.

Przedstawiono również˙projekt utworzenia Wielkopolskiego Centrum Designu w poznańskiej Starej Drukarni. Jego głównym celem ma być podniesienie konkurencyjności i rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw sektora kreatywnego. Na terenie Starej Drukarni powstanie również park technologiczny i ośrodek szkoleniowo - doradczy

1 czerwca ruszy remont mieszczącego się w centrum miasta zabytkowego obiektu. Całkowity koszt projektu szacowany jest na 32,5 mln zł, część środków pochodzić będzie z funduszy unijnych. Zakończenie prac remontowo-budowlanych jest zaplanowane na październik przyszłego roku.

Poznańska szkoła będzie funkcjonowała w ramach Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie. Obecnie trwa opracowywanie założeń programowych uczelni, jej metodologii nauczania i nabór kadry dydaktycznej. School of Form ma ambicję stać się częścią międzynarodowego środowiska szkół designu poprzez współpracę z uczelniami polskimi i zagranicznymi.

Jako pierwsza ze szkół designu wprowadza do programu nauczania nauki humanistyczne, tj. filozofię, socjologię, psychologię, antropologię, które połączone zostaną z przedmiotami specjalistycznymi: komunikacją, wzornictwem przemysłowym, designem czy
projektowaniem mody. Na czele każdego z tych projektów staną˙uznani w świecie designerzy, którzy wezmą˙udział˙ w tworzeniu programu nauczania i wyborze polskich wykładowców.

"School of Form jest rewolucyjna i spektakularna, będzie wyjątkowa˙właśnie ze względu na obecność nauk humanistycznych. Chcemy nauczyć ludzi kreatywności, która pozwala pokonać strach i lęk. To dobra nauka na czasy kryzysu" - powiedziała Li Edelkoort. Jak dodała, szkoła, mimo jej międzynarodowego przesłania, zachowa polski charakter. Sama zaś będzie ją promowała w świecie i wytyczała kierunki kształcenia.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: darek
Dnia: 2010-05-31 16:40:04 Ja wam powiem jak to będzie , Poznań wykona czarna robotę czyli rozkręci szkole wyrobi jej markę i prestiż wyszkoli kadrę naukowa a po dwóch latach ktoś ważny z Warszawy ogłosi ze formuła w Poznaniu się wyczerpała i żeby się rozwijać szkole trzeba przenieść do Warszawy
Dodał: oVwLrjfgYLJICNSM
Dnia: 2012-02-24 11:57:51 Spotykamy sie kejnloy raz w numerze, ktory jest swoistym wehikulem, majacym przeniesc nas w czasie. Tematem przewodnim tym razem jest Dzien Dziecka. Postanowilismy aby ten dzien byl naprawde szczegolny nie tylko dla naszych dzieci, ale takze dla nas samych.Zabieramy Was i Wasze maluchy na spacer po tym co bylo kiedys, kiedy to my biegalismy w przykrotkich spodniach i robilismy fikolki na trzepaku, ktoz by sie teraz z nas odwazyl? A moze? Cofamy sie, wiec do wlasnych lat dziecinnych, probujemy odnalezc klimat tamtych czasow. Niech ten dzien bedzie dla Waszych dzieci wielka wyprawa w nieznane, a dla Was w to, co pewnie mocno zapomniane. Pozwolmy sobie na zatracenie w tej zabawie, czerpmy z tego radosc wspolnie z naszymi pociechami i tego zyczymy Wam najmocniej! Berek.Agnieszka i Marta
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net