f Krasnodębski o Polsce i Polakach : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:32:57 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Krasnodębski o Polsce i Polakach : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-27 16:05

Krasnodębski o Polsce i Polakach

"Polacy interesują się polityką w sposób niespotykany w Europie, ale nie przekłada się to na działalność w zwykłych sytuacjach, dopiero w krytycznych" - podkreślał podczas swojego wykładu w Poznaniu prof. Zdzisław Krasnodębski.

Socjolog i filozof, związany z Uniwersytetami w Bremie i Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, odwiedził Poznań z okazji jubileuszu polskiej i poznańskiej socjologii, mówił o teologii politycznej św. Pawła, ale rozpoczął w Pałacu Działyńskich od próby odpowiedzi na pytanie, czy republikanizm po komunizmie jest utopią czy alternatywą. Na wykładzie, inaugurującym działalność Poznańskiego Towarzystwa Myśli Politycznej "Res Politica", zabrakło miejsc siedzących. Ale - czy po komunizmie można w ogóle zrozumieć, czym jest republikanizm - myślenie w kategoriach dobra wspólnego?

Prof. Zdzisław Krasnodębski mówił także, że najbliższe 20 lat zdecyduje o pozycji Polski - albo stanie się silną republiką, albo straci samodzielność.


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Na spotkaniu z prof. Zdzisławem Krasnodębskim była Anna Gruszecka:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net