f Archeolodzy wracają na Ostrów : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:38:20 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Archeolodzy wracają na Ostrów : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-30 09:51

Archeolodzy wracają na Ostrów

Wiadomo, że na poznańskim Ostrowie Tumskim znajdowała się najstarsza na ziemiach polskich chrześcijańska świątynia - kaplica Księżnej Dobrawy, czy - jak powszechnie mówimy - Dąbrówki. Ale archeolodzy chcą dowiedzieć się wielu innych jeszcze istotnych rzeczy. I ich marzenie ma się teraz wreszcie spełnić! Wkrótce na Ostrowie Tumskim rozpocznie się kolejny sezon prac wykopaliskowych. Archeolodzy wiążą z nim wiele nadziei.

Lada moment archeolodzy wznowią prace wykopaliskowe pod kościołem Najświętszej Marii Panny. Tym razem archeolodzy przeprowadzą prace pod kościołem, gdzie znajduje się większa część zespołu pałacowo-sakralnego. Obawy o stabilność świątyni okazały się przesadzone - kościół Marii Panny jest posadowiony znacznie głębiej niż przypuszczano. Będziemy śledzić badania z wielkim zainteresowaniem. Prof. Kóčka-Krenz mówi, że prace zostaną wznowione w najbliższych dniach.


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Wkrótce archeolodzy znowu pojawią się na Ostrowie Tumskim. O tym Grażyna Wrońska:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: cz'ytacz
Dnia: 2010-05-28 15:28:27 Niech w końcu przestaną molestować ludzi,tymi badaniami i tzw odkryciami w tym miejscu,gdyż ja i napewno wielu,wielu zainteresowanych tymi zagadnieniami,przez tak długi okres...Niczego nie widzieli i niewiele dowiedzieli się,pielgrzymując do tego miejsca,ciągle zakrytego przez ziemię.Może w końcu ostatecznie podać informację,czy to będzie udostępnione i w jakiej formie wyeksponowane...Gdyż informacje o przebiegu wykopalisk i naukowych rozważaniach,zasięgn ę z gazet i publikacji.
Dodał: cz'ytacz
Dnia: 2010-05-28 15:29:24 Niech w końcu przestaną molestować ludzi,tymi badaniami i tzw odkryciami w tym miejscu,gdyż ja i napewno wielu,wielu zainteresowanych tymi zagadnieniami,przez tak długi okres...Niczego nie widzieli i niewiele dowiedzieli się,pielgrzymując do tego miejsca,ciągle zakrytego przez ziemię.Może w końcu ostatecznie podać informację,czy to będzie udostępnione i w jakiej formie wyeksponowane...Gdyż informacje o przebiegu wykopalisk i naukowych rozważaniach,zasięgn ę z gazet i publikacji.
Dodał: WK
Dnia: 2010-05-29 19:51:39 Małe sprostowanie: archeolodzy kontynuować będą badania wokół XV-to wiecznego kościoła Najświętszej Marii Panny, a nie pobliskiej Katedry.
Dodał: Poznaniak Jurek
Dnia: 2010-05-30 17:59:17 Dobra "benedyktyńska" praca archeologów jest jak najbardziej potrzebna - to dobra robota udowodnić i pokazać wszystkim gdzie zaczęła się historia państwa Polskiego - gratulacje dla Pani prof. Kóćka-Krenz za wytrwałość w prowadzeniu badań.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net