f Teraz Poliż zdobywcą Grand Prix : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   16.30 - Prognoza pogody
        16:23:41 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Teraz Poliż zdobywcą Grand Prix : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-23 16:17

Teraz Poliż zdobywcą Grand Prix

Grupa Artystyczna Teraz Poliż z Warszawy zdobyła Grand Prix zakończonego w Lewkowie 11. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych. Uznanie jury zdobył spektakl pt. "Liminalna. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić", wyreżyserowany przez Martę Ogrodzińską, w scenografii Julii Skrzyneckiej.

"Liminalna" opowiada o przemocy wśród kobiet i wobec kobiet, o jej dziedziczeniu, przekazywaniu, rozpowszechnianiu i niezauważaniu.

Przyznano także dwie równorzędne nagrody specjalne, teatrom: Uhuru z Gryfina i Brama z Goleniowa.

W tym roku spektakle odbywały się w zaadaptowanych na ten cel hangarach lotniska w Michałkowie. Do tej pory miejscem festiwalu była zabytkowa, jedna z najpiękniejszych w Europie synagog w Ostrowie Wielkopolskim, w której prowadzone są obecnie prace renowacyjne.

Organizatorem festiwalu było działające od 19 lat ostrowskie Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne "Pracownia Teatralna".


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net