f Drugie Miasto: Śródka ożyła nocą : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   16.30 - Prognoza pogody
        16:19:53 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Drugie Miasto: Śródka ożyła nocą : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-06-07 09:44

Drugie Miasto: Śródka ożyła nocą

Setki poznaniaków wybrały się na nocny spacer po Śródce. To niezwykłe, pełne uroku, ale jednak zapomniane miejsce na Cybiną na dwie godziny ożywili poznańscy artyści. Teatr Ósmego Dnia, Teatr Biuro Podróży, Stowarzyszenie Artystyczno Edukacyjne Środek Świata, Stowarzyszenie Starter z Dominikiem Lejmanem oraz Fundacja Tres przygotowali interaktywne, projekcje, instalacje i akcje teatralne pod tytułem "Drugie Miasto".

W piątkową noc Śródka została zaczarowana. Jej uliczki zamieniły się obrazy przypominające czasy jej świetności w latach przedwojennych, pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

To multimedialne widowisko pomysłu Teatru Ósmego Dnia "miało pokazać tę część Poznania nie tylko jako przestrzeń, ale przede wszystkim jako małą ojczyznę konkretnej społeczności odchodzącej w zapomnienie" - powiedziała Ewa Wójciak.

Fotografie i animacje wyświetlane na ścianach kamienic, wspomnienia najstarszych mieszkańców płynące z głośników, klimatyczna muzyka, i gra świateł. To wszystko sprawiło, że Śródka była jak ze snu, który się niestety skończył o północy "Śródecką Fiestą".
foto: Beata Ziemowska
UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: Belmox
Dnia: 2010-05-23 22:49:27 Było zacnie, mam nadzieję, że impreza przerodzi się w coroczną :-) Barchanowe babcie z autobusu - królowe animuszu! :-)
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net