f Noc kościołów w Poznaniu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   16.00 - Wiadomości
        15:55:33 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Noc kościołów w Poznaniu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-23 10:15

Noc kościołów w Poznaniu

Tydzień po nocy muzeów poznaniacy wzięli udział w nocy kościołów. Odbyła się ona po raz pierwszy. Ale zainteresowanie mieszkańców miasta i turystów było bardzo duże. Do trzech barokowych kościołów znajdujących się w centrum miasta, przybyło kilkaset osób. U franciszkanów trzeba było czekać długiej kolejce, by pójść z przewodnikiem do zakrystii i zobaczyć zbiory pochodzące z wypraw misyjnych.

Najwięcej osób przyszło do fary, gdzie w podziemiach przy blasku świec można było posłuchać niesamowitych historii sprzed wieków. W trakcie odbywających się w świątyni nabożeństw modlono się za wszystkich doświadczonych skutkami powodzi. Przed północą rozpoczęła się msza, którą na wzgórzu Przemysła odprawił abp Stanisław Gądecki. W przyszłym roku noc kościołów będzie poświęcona prawdopodobnie świątyniom gotyckim.

foto: Tomasz Jędraszczak


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net