f Festiwal Teatrów Niezależnych : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:34:42 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Festiwal Teatrów Niezależnych : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-20 23:36

Festiwal Teatrów Niezależnych

16 teatrów z całej Polski, m.in. z Warszawy, Katowic, Sopotu, Białegostoku, Bydgoszczy i Lublina uczestniczy w rozpoczętym w wielkopolskim Michałkowie XI Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych.

W tym roku spektakle odbywają się w zaadaptowanych na ten cel hangarach lotniska. Do tej pory miejscem festiwalu była zabytkowa, jedna z najpiękniejszych w Europie synagog w Ostrowie Wielkopolskim, w której prowadzone są obecnie prace renowacyjne.

Jak zapowiadają organizatorzy, festiwal będzie obejmował różne style wypowiedzi artystycznej, od dyskusji z dziedzictwem teatru antycznego aż po rozliczenia z epoką postmodernizmu. Podkreślają, że wszelkie formy wypowiedzi teatralnej są dopuszczane do konkursu, zachowującego jednak "pewien niszowy charakter, z dala od oficjalnej, państwowej czy zawodowej sceny".

Wyniki jury ogłosi w niedzielę, w pałacu Lipskich w niedalekim Lewkowie.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net