f Poznańskie wydawnictwa na targach : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   15.45 - Obywatel Gzik donosi - felieton satyryczny
        15:22:59 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Poznańskie wydawnictwa na targach : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-17 00:10

Poznańskie wydawnictwa na targach

Poznańskie wydawnictwa dobrze zapisały się w jubileuszowym, 50 konkursie na Najpiękniejsze Książki Roku 2009, który towarzyszył Warszawskim Targom Książki.

Wyróżnienia - w różnych kategoriach - przyznano: wydanej przez Akademię Sztuk Pięknych "Poznańskiej zdobniczej" Jarosława Mulczyńskiego, książce Wydawnictwa Miejskiego "O Kwapiszonie i niezwykłym Poznaniu" Bohdana Butenki i "Księdze dżungli" Kiplinga wydanej przez Media Rodzina z ilustracjami Józefa Wilkonia, który otrzymał też Nagrodę Honorową tego konkursu.

Ponadto wyróżnienia otrzymały: album o farze ze zdjęciami Piotra Skórnickiego z Wydawnictwa św.Wojciecha i "365 zagadek o Poznaniu " Włodzimierza Łęckiego opublikowanym przez Wydawnictwo Miejskie. W sumie do konkursu - od 50ciu lat organizowanego przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek - zgłoszono 158 tytyłów z 82 wydawnictw.

Wydawcy uważają, że dzięki konkursowi podnosi się poziom polskiego edytorstwa, docenieni zostają artyści, drukarze i oficyny, które potem z powodzeniem konkurują w międzynarodowych konkursach.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: p.ż
Dnia: 2010-05-19 14:17:50 A w Poznaniu,który nie jedną książką,wydawnictwem i pisarzem mógłby się pochwalić od kilku lat nie ma pięknej i pożytecznej "Majówki z książką".Na tej rodzinnej,trzydniowe j imprezie nie niszczono fontann i innego wspólnego dobra ! Żal...
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net