f World Press Photo w Poznaniu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   15.00 - Wiadomości
        14:46:57 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
World Press Photo w Poznaniu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-12 22:28

World Press Photo w Poznaniu

Polska premiera tegorocznej wystawy World Press Photo odbyła się w Poznaniu. W Centrum Kultury Zamek zobaczyć można najlepsze prasowe zdjęcia świata. "W tym roku interesujące jest też to, że po raz pierwszy jury WPP doceniło także prace amatorskie" - mówi rzecznik CK Zamek Joanna Przygońska.

Pod wszystkimi fotografiami, nagrodzonymi w 10 kategoriach, można przeczytać polskie opisy, określające kontekst zdjęcia. Wyniki konkursu World Press Photo 2010 ogłoszono w Amsterdamie w lutym. Najlepszym zdjęciem została wybrana fotografia Włocha Pietro Masturzo.

24 czerwca. Z jednego z teherańskich dachów kobiety krzykiem wyrażają swój sprzeciw w efekcie spornego rezultatu wyborów
prezydenckich w Iranie. W wyborach z 12 czerwca Prezydent Mahmoud Ahmadinejad wygrał z kandydatem opozycji Mir Hosseinem Mousavim miażdżącą większością głosów, pojawiły się jednak zarzuty, że wybory były sfałszowane. W następujących po wyborach tygodniach ulice stały się miejscem gwałtownych demonstracji. Nocą mieszkańcy kontynuowali swój protest z okien, balkonów i dachów. Ich okrzyki były echem podobnych nocnych wystąpień, które Iran słyszał ostatnio podczas Rewolucji Islamskiej w 1979 roku, która doprowadziła do obalenia władzy Szacha

W tym roku wśród nagrodzonych nie ma Polaków. Wyjątkowo wystawa nie będzie prezentowana w sali Wielkiej Zamku, która jest przygotowywana do remontu, ale w sali Marmurowej.

fot. Pietro Masturzo, Włochy/Fotografia Roku 2009 World Press Photo


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net