f Noc Muzeów nadchodzi! : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:33:26 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Noc Muzeów nadchodzi! : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-11 15:59

Noc Muzeów nadchodzi!

Setki wystaw, koncertów i warsztatów. W nocy z soboty na niedzielę odbędzie się ósma Międzynarodowa Noc Muzeów. Imprezy zaplanowano w wielu, polskich miastach, miedzy innymi w Poznaniu.

Tu, od 17 do pierwszej w nocy za darmo będzie można zwiedzać niemal wszystkie muzea. Otwarty będzie także poznański oddział IPN-u. W CK Zamek prezentowana będzie natomiast wystawa World Press Photo. W tym roku roku wejście na tę ekspozycję będzie płatne.

Za darmo będzie można jednak wziąć udział w przechadzkach po Trakcie Królewsko-Cesarskim i w grze miejskiej. Najwięcej wydarzeń zaplanowano w Muzeum Narodowym. Przygotowano między innymi spotkanie ze zdobywcą Oscara Janem A.P. Kaczmarkiem. Jak mówi rzeczniczka placówki Aleksandra Sobocińska w nocy otwarte będą niemal wszystkie oddziały Muzeum Narodowego.

Przy okazji Nocy Muzeów w Poznaniu odbędzie się także impreza prezentująca nowe nurty w muzyce. W ubiegłym roku koncerty odbywały się na Placu Wolności, teraz przeniesiono je na dziedziniec Urzędu Miasta przy Placu Kolegiackim. W sobotę wystąpi między innymi berliński zespół JazzaNova.

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net