f Dziennikarskie nagrody marszałka : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2024
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:39:56 | czwartek | 18.04.2024 | imieniny: Bogusławy i Bogumiły
 
Dziennikarskie nagrody marszałka : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2024


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-11 14:09

Dziennikarskie nagrody marszałka

W Poznaniu rozstrzygnięto XI konkurs dziennikarski o nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W tym roku konkurs był poświęcony tematyce ubóstwa, wykluczenia społecznego i oddolnej aktywności obywatelskiej.

W kategorii radio pierwszą nagrodę przyznano naszej redakcyjnej koleżance Grażynie Korzeniowskiej za cykl audycji "Razem dla siebie". Wyróżnienie za reportaż "Pan Adam śledzi świat" dostała również inna nasza koleżanka Wanda Wasilewska.

Na konkurs napłynęło 115 prac. Oceniało je trzyosobowe jury pod przewodnictwem prezesa Fundacji Barka Tomasza Sadowskiego. Marszałek województwa Marek Woźniak docenia rolę mediów, ale przede wszystkim, jak mówi, pracę dziennikarzy. - Wkładają sporo wysiłku i pracy, żeby informacja o problemach społecznych docierała do szerokiej publiczności. Ludzie wychodzący z tych problemów są bohaterami, których warto pokazać - stwierdził.

W kategorii prasa pierwszą nagrodę dostał Jarosław Urbański z Gazety Ulicznej, w kategorii telewizja Róża Wojta i Katarzyna Nowacka z TVP Poznań oraz nowej kategorii Internet Agnieszka Kubicka z portalu calisia.pl. Najlepsi dostali nagrody finansowe w wysokości 4 tysięcy złotych, a także drobne upominki. (Pełna lista nagrodzonych - poniżej)




na zdj. Wanda Wasilewska i Grażyna Korzeniowska, fot. Adam Michalkiewicz


Pełna lista nagrodzonych:

W kategorii „prasa” Jury przyznało jednogłośnie:
- Wyróżnienie – Pani Agnieszce Pospiech z „Życia Rawicza” za artykuł „ Do dzisiaj NIC” za krytyczne spojrzenie i ukazanie niewydolności systemu i instytucji pomocy społecznej.

- Wyróżnienie – Pani Annie Domagalskiej z „Głosu Wolsztyńskiego” za artykuł „Biedni są wśród nas” za wnikliwe ukazanie mechanizmów prowadzących do wykluczenia społecznego.

- I nagrodę – Panu Jarosławowi Urbańskiemu z „Gazety Ulicznej” za artykuł pt. „Żebrak kowalem własnego losu” za podejście systemowe i ukazanie rozmaitych stron problemu wykluczenia społecznego.

W kategorii „radio” Jury przyznało jednogłośnie:
- Wyróżnienie – Pani Wandzie Wasilewskiej z Radia Merkury za reportaż pt. „Pan Adam śledzi świat” za ciekawe ukazanie świata widzianego oczami osoby niepełnosprawnej oraz za podkreślenie roli najbliższego otoczenia w aktywizowaniu zawodowym i społecznym osób niepełnosprawnych.

Jury nie przyznało drugiego wyróżnienia w tej kategorii.
- I nagrodę – Pani Grażynie Korzeniowskiej z Radia Merkury za cykl audycji „Razem dla siebie” za ukazanie roli wielkopolskiej samorządności i inicjatyw obywatelskich w pokonywaniu problemów lokalnych.

W kategorii „telewizja” Jury przyznało jednogłośnie:
- Wyróżnienie – Pani Kindze Grabowskiej i Pani Oldze Kunze z Telewizji Polskiej S.A. oddział w Poznaniu za audycję pt. „Prawdziwa piłka” - 21. odcinek cyklu „Ekonomia społeczna po wielkopolsku” za ukazanie znaczenia międzynarodowej rywalizacji sportowej w podnoszeniu poczucia własnej wartości osób uzależnionych i bezdomnych.
- Wyróżnienie – Pani Agnieszce Matusiak oraz Panu Kazimierzowi Maszkowi i Panu Adamowi Szwedzie z Telewizji ASTA z Piły, autorom reportażu pt. „Dzieci ulicy” za pokazanie roli inicjatywy obywatelskiej w pomocy dzieciom zagrożonym ubóstwem.
- I nagrodę – Pani Róży Wojcie i Pani Katarzynie Nowackiej z Telewizji Polskiej S.A. oddział w Poznaniu za reportaż pt. „Proces” za oryginalne podkreślenie roli kultury w rozwijaniu umiejętności społecznych osób niepełnosprawnych.

W kategorii „Internet” Jury przyznało:

- Wyróżnienie – Panu Łukaszowi Sawali z portalu MM Moje Miasto Poznań za artykuł pt. „Poznański minister bez teki” za ciekawe ukazanie losu człowieka radzącego sobie z trudnościami życia i walczącego o zachowanie godności. Drugiego wyróżnienia Jury nie przyznało w tej kategorii

- I Nagrodę – Pani Agnieszce Kubickiej z portalu internetowego www.calisia.pl za artykuł pt. „Ponad tym co niemożliwe”
za przedstawienie roli pojedynczego człowieka w budzeniu ducha solidarności i postaw obywatelskich.


Dodaj swój komentarz:

Tresc
Podpis  

UWAGA! Wpisy zawierające w treści słowa http i url oraz > i < kasowane są automatycznie!
Jeśli się nie podpiszesz - w pole AUTOR wpisany zostanie Twój obecny adres IP.

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: zzz
Dnia: 2010-05-11 15:41:35 Gratulacje dla nagrodzonych Pań! Niech Wam się wiedzie!
Dodał: cz'ytacz
Dnia: 2010-05-11 16:50:21 A no super,nadejszły czasy kiedy coś mówi się,o czymś,o czym pomijano tematy.A to chyba ze waględu na propagandę sukcesu.No gdyby to ciągnięto dalej,-tę propagandę...,toby ta licha konstrukcja runęła.Z resztą to niestety Radia którego słucham od początku,nie słuchał nikt z tych których znam.Gazety które znam,leżą i czekają do następnego numeru...itd,itd.A wiele przez to że reakcja z opóżnionym zapłonem...A powinna być jak wieść o karambolu,wypadku,cz y na równi z sensacyjną wiadomością podawaną w mig.Gdyż niestety często wielu nie wytrzymuje tego napięcia,frustracji, zniechęcenia i bezradności wobec nieludzkiego aparatu urzędniczego i znieczulicy.Które niestety są, mają miejsce i wygodnie tkwią w naszej rzeczywistości.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net