f Teatralna pikieta w Kaliszu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:36:05 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Teatralna pikieta w Kaliszu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-09 10:10

Teatralna pikieta w Kaliszu

Kilkunastoosobowa grupa kaliszan protestowała przed tamtejszym teatrem przeciwko wysokim cenom biletów na Kaliskie Spotkania Teatralne. Bilet na jeden spektakl kosztuje nawet 160 zł. Zdaniem pikietujących - przeciętnego mieszkańca nie stać na kupno tak drogiego biletu.

"Karnet kosztuje 1300 złotych, to pensja niektórych z nas. Znaczna część kaliszan, zainteresowanych życiem kulturalnym jest przez to wyłączona z niego" - mówili protestujący.

Dyrektor teatru Igor Michalski tłumaczy, że ceny biletów są tak wysokie, bo na festiwal zaproszono najlepsze teatry, które są kosztowne. W poprzednich latach ceny biletów były o połowę tańsze. Budżet tegorocznych Spotkań to prawie milion złotych.

Kaliskie Spotkania Teatralne rozpoczęły się spektaklem "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny. Podczas 50. Spotkań przez tydzień na deskach teatru Wojciecha Bogusławskiego będzie można obejrzeć 16 najlepszych przedstawień z całej Polski.

Swoje spektakle przywiozą do Kalisza m.in Teatr Stary i Teatr Stu z Krakowa, Teatry: Współczesny z Warszawy, Polski z Wrocławia i Jaracza z Łodzi. Poza spektaklami konkursowymi będą wystawy i spotkania z twórcami. W pierwszym dniu jubileuszowej edycji festiwalu, w teatralnej malarni odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Janusza Gajosa.

Kaliskie Spotkania Teatralne to jedyny w kraju festiwal, na którym oceniana jest wyłącznie sztuka aktorska.

foto: Danuta Synkiewicz


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net