f <B>Ostatni seans w kinie Malta</B> : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   16.00 - Wiadomości
        15:49:18 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
<B>Ostatni seans w kinie Malta</B> : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-09 23:33

Ostatni seans w kinie Malta

Przez ponad 50 lat przyciągało różnorodnym repertuarem. Teraz zniknie z poznańskiej Śródki. W niedzielę 9 maja kinomani mieli ostatnią szansę by odwiedzić poznańskie kino Malta w jego dotychczasowej siedzibie. Budynek, w którym działało należy do Poznańskiej Kurii, która chce tam utworzyć Katedralną szkołę Chóralną.

"Przez lata mięliśmy bardzo wierną publiczność. Wielu to studenci, ale też poznańscy seniorzy lubili tu przychodzić" - powiedział Radiu Merkury Robert Dorna, szef kina Malta.

Ostatnim seansem - po ponad 50-letniej historii kina Malta przy ulicy Filipińskiej na Śródce - był film "Kołysanka" Juliusza Machulskiego.

Robert Dorna, szef kina ma nadzieję, że neon Malty rozbłyśnie na nowo w miejscu dawnego kina Amarant w Domu Tramwajarza przy
ulicy Słowackiego. Ostateczne decyzje jednak jeszcze nie zapadły. Sprawa powinna rozstrzygnąć się w ciągu dwóch miesięcy.


foto: Grzegorz Maciejewski


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

"Na chwilę" przed ostatnimi seansami w Kinie Malta była Agnieszka Maciejewska:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: senior kinoman
Dnia: 2010-05-11 08:22:07 Taaaaaaaaakie piękne miejsce... Żal! I co nam wkrótce zostanie? Tylko te "pleksy" z upiornym smrodem palonego oleju, chrupotem jak w klatce z królasami i tuzinem brzęczących komórek. A tu jeszcze donoszą wnuki. że w Poznaniu kasuje się biblioteki w akademika uniwersytetu i będą musieli zabrać z domów potrzebne im słowniki i sprawoczniki, bo wszystkiego się nie da wyguglać, zwłaszcza jak płatny internet "wiązany sznurkiem". Eh, życie...
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net