f Ruszają Artenalia! Wstęp wolny! : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   15.45 - Obywatel Gzik donosi - felieton satyryczny
        15:37:23 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Ruszają Artenalia! Wstęp wolny! : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-07 12:46

Ruszają Artenalia! Wstęp wolny!

Festiwal Kultury Studenckiej Artenalia rozpoczął się w piątek w Poznaniu. Impreza potrwa do niedzieli. Organizują ją artystyczne uczelnie. Przygotowano warsztaty, pokazy taneczne, spektakle teatralne i koncerty.

Koordynator Artenaliów Szymon Góralczyk mówi, że celem imprezy jest promocja kultury studenckiej. Całość będzie odbywała się na terenie Starej Rzeźni. - To jest dobre miejsce, posiada przestronne budynki, ciekawe wnętrza, postindustrialne, trochę rozpadające się, ale to nadaje dodatkowego klimatu wydarzeniom, które tam się odbywają. Wstęp na Artenalia jest wolny - mówi Góralczyk.

W Starej Rzeźni przygotowano ścianę, na której każdy będzie mógł napisać wiersz. Poznańskie teatry sprzedają też tańsze wejściówki dla studentów. Cały program można znaleźć na stronie: www.artenalia.pl

Dodatkowo w ramach Artenaliów odbędzie się debata o poznańskiej kulturze. Goście będą rozmawiać przede wszystkim o staraniach miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net