f Dawid Michelus - bokserski talent : Aktualności Sport : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   01.00 - Pogoda
        00:25:51 | sobota | 29.02.2020 | imieniny: Rufina i Hilarego
 
Dawid Michelus - bokserski talent : Aktualności Sport : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-14 09:58

Dawid Michelus - bokserski talent

Żeby Dawid Michelus z Piły mógł wystartować w tych mistrzostwach - jego trener Sławomir Nowicki z pilskiego Sokoła zbierał pieniądze na wyjazd wśród dobrych ludzi. Zebrał 5 tysięcy na bilety i Dawid pojechał do dalekiego Baku w Azerbejdżanie.

Zdobył tam brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Boksie. Po czterech wygranych kolejno walkach w finale uległ Kubańczykowi, ale Dawid już wyciągnął wnioski i wie dlaczego przegrał...

Trener Nowicki zaprasza wszystkich chętnych do hali bokserskiej przy Alei Powstańców Wielkopolskich w Pile. Trzeba jednak napomknąć, że hala, należąca do MOSiR-u wymaga gruntownego remontu. Przecieka dach, brakuje ogrzewania, a młodzi bokserzy Sokoła trenowali w tej hali w zimie nawet w temperaturze... minus 14 stopni.

Potwierdza się nie pierwszy raz, że sportowe "diamenty" szlifowane są często w bardzo surowych warunkach. Pamiętamy przecież mistrzów olimpijskich: Szymona Ziółkowskiego trenującego w krzakach i Anitę Włodarczyk rzucającą młotem pod mostem Rocha...

fot. Wiesława Pinkowska/Radio Merkury


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Po długiej podróży z Baku z medalistą Mistrzostw Świata w boksie, Dawidem Michelusem oraz jego trenerem, Sławomirem Nowickim rozmawiała Wiesława Pinkowska:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: Pilanin
Dnia: 2010-05-06 22:03:24 Brawo Dawid. Gratulacje.
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net