f Kortus w konkursie chopinowskim : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:34:25 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Kortus w konkursie chopinowskim : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-04 12:03

Kortus w konkursie chopinowskim

Poznaniak Jacek Kortus jest jedynym poznaniakiem wśród reprezentantów Polski na tegoroczny, XVI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny imienia Fryderyka Chopina. Późnym wieczorem werdykt ogłosiło jury pod przewodnictwem profesora Andrzeja Jasińskiego. W konkursie, oprócz Kortusa, wystąpi siedmioro Polaków.

Są to: Fares Marek Basmadji, Marek Bracha, Marcin Koziak, Joanna Różewska, Gracjan Szymczak i Paweł Wakarecy. Tegoroczny Konkurs Chopinowski odbędzie się w Warszawie w dniach 2-23 października.

Będzie to drugi konkurs chopinowski 22 letniego Jacka Kortusa. Pięć lat temu, jako jeden z dwóch Polaków, dostał się do finału i zdobył wyróżnienie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku czterech lat. Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu oraz studentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Waldemara Andrzejewskiego.

Jest laureatem jedenastu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych dla dzieci i młodzieży,


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net