f Prof. Labuda - Gnieźnianinem roku : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:34:48 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Prof. Labuda - Gnieźnianinem roku : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-04-30 16:09

Prof. Labuda - Gnieźnianinem roku

Prof. Gerald Labuda został Gnieźnianinem Roku 2009 roku. Towarzystwo Miłośników Gniezna wręczy doroczne tytuły osobom zasłużonym w rozwój i promocję miasta.

Podczas uroczystej gali uhonorowani zostaną pisarze, archeolodzy, przedsiębiorcy i sportowcy. Główny, honorowy tytuł Gnieźnianina Roku przyznano poznańskiemu historykowi Gerardowi Labudzie. Podczas uroczystości profesora jednak nie będzie. Nagroda została mu wręczona przed dwoma tygodniami. Prof. Labuda ma 93 lata i ze względu na wiek nie może uczestniczyć w gali.

"Laureat dużą część swojej twórczości poświęcił Gnieznu. Docenił rolę miasta w tworzeniu państwowości polskiej" - podkreśla prezes Towarzystwa Miłośników Gniezna Jan Socha.

Prof. Labuda jest historykiem, mediewistą, specjalistów w dziedzinie historii Kaszub.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: lvgyfRdCKsaMFfyLckZ
Dnia: 2012-02-24 19:42:52 Marihuana jest zinzcnae mniej szkodliwa niz tyton, alkohol i aspiryna,a nawet kawa. I to Slowa Profesora Jerzy Vetulaniego neurobiolog, biochemik, psychofarmakolog. zabojcza THC jest praktycznie nie mozliwa do przyjecia, Bo kto wciagnie 3 kilowego BUcha. Jestem Przekonania ze to Media utrzymuja ten bajzel w spoleczenstwie. Brakuje nam dziennikarzy z powolania. Media dzis to 3 najlepszy biznes na swiecie i liczy sie ilosc nie jakosc i by nie mowic za duzo. Dlatego powstalo wikiliks, FB YT. Bronisz prawde albo sluchaj bzdur i zgadzaj sie ze wszystkim co ci mowia. Wielki dzieki ze jest ktos taki jak jak pan KLINOWSKI. ZYC i SIE nie BAC!
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net