f Diane Reeves zaśpiewa w Poznaniu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:33:21 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Diane Reeves zaśpiewa w Poznaniu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-04-30 13:10

Diane Reeves zaśpiewa w Poznaniu

11 maja na jedynym koncercie w Polsce wystąpi Dianne Reeves. Zaśpiewa w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Dianne Reeves, obok Dee Dee Bridgewater, Diany Krall i Cassandry Wilson, uważana jest za jedną z najważniejszych współczesnych wokalistek jazzowych.

Jest zdobywczynią czterech nagród Grammy w kategorii Najlepsza Wokalistka Jazzowa i jedyną artystką w tej kategorii, która otrzymała Grammy za trzy albumy z rzędu.

Po raz ostatni Dianne Reeves gościła w Polsce w ub., roku na Warsaw Summer Jazz Days. Zaśpiewała wówczas na koncercie w hołdzie dla Niny Simone, obok trzech innych wokalistek - Simone (córki Niny), Lizz Wright i Angelique Kidjo. Zdaniem wielu artystka przyćmiła swoje sławne konkurentki siłą głosu, głębią ekspresji i charyzmą.

(IAR)


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net