f W Żychlinie stanie pomnik Chopina : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:35:54 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
W Żychlinie stanie pomnik Chopina : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-04-30 10:09

W Żychlinie stanie pomnik Chopina

W Żychlinie koło Konina stanie pomnik Fryderyka Chopina. Właśnie rozstrzygnięto konkurs na projekt postumentu, który ozdobi żychliński Zespół Pałacowo - Parkowy.

Najwyżej oceniono projekt Marcina Mielcarka, młodego artysty z Łodzi. W jego dorobku nie brakuje znaczących realizacji, w tym także pomników kompozytorów: Grażyny Bacewicz i Witolda Lutosławskiego.

Zgodnie z wizją artysty rzeźba przedstawiać będzie młodego Fryderyka siedzącego na niskiej ławie, takiej, jakie w jego epoce umieszczano w altanach i aranżowanych "pustelniach" ogrodów. Będzie to kompozycja wykonana z różnych materiałów rzeźbiarskich, m.in: granitu, piaskowca i brązu. Odsłonięcie monumentu nastąpi 3 września podczas głównych obchodów Roku Chopinowskiego w powiecie konińskim. W ten sposób uczczona zostanie 181 rocznica wizyty Fryderyka Chopina w Żychlinie.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net