f Piąta Emiliada w Łejerach : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:32:17 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Piąta Emiliada w Łejerach : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-07 12:07

Piąta Emiliada w Łejerach

Prapremierą sztuki "Kapciuszek" uczcili pamięć swojej patronki uczniowie poznańskiej szkoły Łejery. Emiliada czyli święto poetki Emilii Waśniowskiej, odbyło się już po raz piąty. Każdego roku na uroczystość szkoła zaprasza znanych gości, autorów książek dla dzieci.

- Organizacja Emiliad to nasza szkolna tradycja. Stały się one dniem patrona, od kiedy Emilia Waśniowska jest patronką naszej szkoły. W tym roku gwiazdą Emiliady jest Liliana Bardijewska, która wydała piękną książeczkę pt. Kapcziuszek, opracowaną graficznie przez Elżbietę Krygowską-Butlewską - mówi Grażyna Daniel, dyrektor szkoły.

Uczniowie przygotowywali się do tegorocznej Emiliady przez kilka miesięcy. Aktorzy teatru Łejery, uczniowie drugiej i trzeciej klasy podstawowej, zagrali dziś "Kapciuszka" dwa razy. Po południu mogli go obejrzeć uczestnicy warsztatów teatralnych, które odbywają się w szkole.
fot. Anna Skoczek, Tomasz Jędraszczak/Radio Merkury


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Emiliada - święto patrona szkoły Łejery, to ważny dzień dla uczniów. Wśród widzów dzisiejszych przedstawień była Anna Skoczek:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net