f Kolejorz wygrał z Lechią Gdańsk 2:1 : Aktualności Sport : Radio Merkury Poznań :: 2024

Kolejorz wygrał z Lechią Gdańsk 2:1

Lech Poznań wygrał 2:1 z Lechią Gdańsk w meczu 26. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Bramki dla "Kolejorza" strzelili: Bartosz Bosacki z rzutu karnego w 36 minucie oraz Sławomir Peszko 79 minucie spotkania.

Honorową bramkę dla podopiecznych Tomasza Kafarskiego strzelił w 42. minucie Sergiej Kozans. Poznaniacy są nadal na drugim miejscu w tabeli i tracą do lidera - Wisły Kraków - cztery punkty.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Bartosz Bosacki (27-karny), 1:1 Sergejs Kozans (33-głową), 2:1 Sławomir Peszko (79).

Żółta kartka - Lech Poznań: Semir Stilić, Sławomir Peszko, Bartosz Bosacki, Krzysztof Kotorowski, Grzegorz Wojtkowiak. Lechia Gdańsk: Sergejs Kozans, Paweł Nowak, Hubert Wołąkiewicz.

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 12 500

Przypominamy też o naszej sondzie, którą rozpoczęliśmy przed meczem z Wisłą, a do udziału w której zachęcamy poniżej.....