f Crump najlepszy w Lesznie : Aktualności Sport : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   03.00 - Pogoda
        02:57:57 | sobota | 29.02.2020 | imieniny: Rufina i Hilarego
 
Crump najlepszy w Lesznie : Aktualności Sport : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-04-25 17:53

Crump najlepszy w Lesznie

Jarosław Hampel zajął drugie miejsce w żużlowej Grand Prix Europy, pierwszej w tym roku eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata, która odbyła się w Lesznie. Wygrał broniący mistrzowskiego tytułu Australijczyk Jason Crump, a trzecie miejsce zajął Rosjanin Emil Sajfutdinow.


Pierwsza runda zawodów na stadionie imienia Alfreda Smoczyka w Lesznie zakończyła się niespodzianką. Do półfinału nie zdołał zakwalifikować się wicemistrz świata Tomasz Gollob, który nie wygrał ani jednego wyścigu i zgromadził zaledwie 6 punktów.

Awans wywalczyło natomiast trzech innych Polaków - Jarosław Hampel, Rune Holta i znakomicie spisujący się w pierwszej rundzie Tomasz Kołodziej.

Cała trójka Polaków jechała w pierwszym półfinale. Do finału awansowali Hampel i Kołodziej, a odpadł Holta. W finale Tomasz Kołodziej przewrócił się i został wykluczony. W powtórce bezkonkurencyjny był obrońca mistrzowskiego tytułu Jason Crump, któremu nie dał rady Jarosław Hampel.

Trzecie miejsce zajął brązowy medalista z poprzedniego sezonu Emil Sajfutdinow.

Kolejna Grand Prix rozegrana zostanie 8 maja w Goeteborgu.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net