f Nagrody dla dziennikarzy : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:32:51 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Nagrody dla dziennikarzy : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-04-23 09:54

Nagrody dla dziennikarzy

Robert Mirzyński z Radia Merkury za reportaż "Strona po stronie" otrzymał III nagrodę w dorocznym konkursie Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Reportaż zrealizował dźwiękowo Joachim Krukowski. Zwycięzcą w tym roku został Wojciech Dąbrówka, autor filmu "Zabójstwo dziennikarza" poświęconego niewyjaśnionej sprawie zaginięcia Jarosława Ziętary. Kolejne miejsce zajęła Violetta Szostak za cykl artykułów dotyczących sprawy Róży z Błot Wielkich.

Razem z Robertem Mirzyńskim na III miejscu znalazł się Arkadiusz Jakubowski z "Panoramy leszczyńskiej". Honorowe wyróżnienia otrzymują Krzysztof Sadowski z Radia Merkury i Michał Kopiński, aktualnie z "Głosu Wielkopolskiego". Swoją pozaregulaminową nagrodę wydawnictwo Kropka z Wrześni przyznało Annie Kochnowicz za cykl filmów o sztuce.

Wyróżnienie specjalne przyznane przez zarząd Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich otrzymał Karol Górski z "Gazety Jarocińskiej" - za zaangażowanie i odwagę.

"Dlaczego media zgubiły Wielkopolskę?" - dyskusja na ten temat towarzyszyła wręczeniu nagród wielkopolskiego oddziału SDP. Podczas czwartku literackiego na tytułowy temat dyskutowali Jarosław Giziński, autor dołączonej do "Newsweeka" książki o powstaniu wielkopolskim, oraz Dariusz Jaworski, do niedawna zastępca redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego".

Rozmowę poprowadził prof. Piotr Śliwiński, który także przewodniczył jury, przyznającemu nagrody w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Ogłoszenie wyników i rozmowa dziennikarzy odbyły się w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich.

Na ten temat czytaj również w...
2009-11-21 | Strona po stronie - posłuchaj [kliknij]


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: antek
Dnia: 2010-04-22 14:49:44 A zgubiły ? Może jakiś komentarz autora notki do tego prowokującego tytułu !
Dodał: kkk
Dnia: 2010-04-22 15:13:31 sprawa prosta - dzisiejszą kulturą masową rządzą ludzie z Radomia, Lublina, Białegostoku, Kielc itd. którzy przeprowadzili się do Warszawy. W ich umysłach trwa batalia między miejscem pochodzenia, a miejscem pracy - nie ma tu miejsca na "trzecie miasto".
Dodał: Zosia
Dnia: 2010-04-22 16:53:25 do KKK - pomyliłeś kulturę masową z... mediami,a o nie w kontekście Wielkopolski właśnie chodzi w tej konferencji !Zanim się wypowiesz,przeczytaj jaki jest temat !
Dodał: grodziska pyra
Dnia: 2010-04-22 17:00:48 Zacznijmy od tego,że Wielkopolska sama się nie umie promować. Gdy rozmawiam ze znajomymi w Niemczech to kojarzą oni zwykle Wrocław czy Kraków, ale z Poznaniem jest wielki problem. Dobrze, że chociaż autostrade budują do granicy, wtedy bedzie szansa, że więcej ludzi z Zachodu do nas przyjedzie.A wracając do polskiego podwórka to po dymisji posła Szejnfelda Wielkopolska nie ma już żadnego przedstawicela w rządzie!
Dodał: Observer
Dnia: 2010-04-23 09:35:35 Dlaczego zgubiły? Bo media wodzą za władzą, a z Wielkopolski nie mamy nikogo znaczącego we władzach. Region ubogi w prawdziwych liderów i działaczy. Tyle na ten temat.
Dodał: kkk
Dnia: 2010-04-23 12:25:14 Zosia - czy jak zamienisz w mojej wypowiedzi "kulturą masową" na np. "mediami masowymi", to wywód straci sens? te zjawiska istnieją równolegle i łączą się na wielu polach - nie ma co się puszyć na nazewnictwo i czepiać się jednego słówka, skoro zjawisko "warszawskości" jest uniwersalne dla całej palety aktywności, poczynając od popkultury, poprzez media, na polityce historycznej kończąc...
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net