f Jacek Hugo-Bader odebrał Motyla : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   16.30 - Prognoza pogody
        16:29:16 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Jacek Hugo-Bader odebrał Motyla : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-24 15:31

Jacek Hugo-Bader odebrał Motyla

Bursztynowy Motyl trafił w ręce laureata - Jacka Hugo-Badera. Jego książkę "Biała gorączka" jury konkursu im. Arkadego Fiedlera uznało za najlepsze wydawnictwo podróżnicze 2009 roku.

Jacek Hugo-Bader, historyk z zawodu, od 20 lat publikuje reportaże w "Gazecie Wyborczej", jest laureatem wielu nagród. W "Białej gorączce" w przejmujący sposób pokazał dramatyczną rzeczywistość postsowieckiej Rosji.

Największą konkurentką Hugo-Badera była Martyna Wojciechowska, autorka aż dwóch ciekawych książek podróżniczych wydanych w 2009 r. - "Kobieta na krańcach świata" i "Etiopia, ale czat!".

W puszczykowskim domu-muzeum Arkadego Fiedlera zawsze w maju odbywa się uroczystość wręczenia nagrody, cenionej przez autorów, wydawców i czytelników. Oprócz statuetki Bursztynowego Motyla, ufundowanej przez firmę jubilerską Wojciecha Kruka, laureat otrzymuje też nagrodę pieniężną od Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Wśród wyróżnionych są m.in. Stanisław Szwarc-Bronikowski, Marek Kamiński, Jacek Pałkiewicz, Beata Pawlikowska, Ryszard Kapuściński, Wojciech Cejrowski i Andrzej Stasiuk.

Pomysł organizowania corocznych konkursów, które popularyzowałyby polską literaturę podróżniczą, narodził się w Bibliotece Raczyńskich w 1994 roku, w setną rocznicę urodzin Arkadego Fiedlera. Od samego początku temu współzawodnictwu patronuje Radio Merkury.UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net