f All that jazz i Ryszard Horowitz : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   16.30 - Prognoza pogody
        16:13:20 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
All that jazz i Ryszard Horowitz : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-04-20 10:00

All that jazz i Ryszard Horowitz

Żyjący i tworzący od 50 lat w Stanach Zjednoczonych Ryszard Horowitz - prekursor komputerowego przetwarzania fotografii, mistrz fotografii reklamowej odbierze w maju doktorat honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego. Jego przyjazd do Polski poprzedza wystawa w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa zatytułowana "All that jazz".

Są to zdjęcia legend amerykańskiego jazzu oraz polskich muzyków jazzowych takich jak na przykład Wojciech Karolak. Są też zdjęcia Stefana Kisielewskiego i Witolda Lutosławskiego. Niektóre spośród portretów nie były wcześniej pokazywane.

Równolegle z poznańską wystawą Horowitza - w Warszawie -prezentowana będzie, w zaprzyjaźnionej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, wystawa "Indie oczami kobiety i mężczyzny". Są to zdjęcia z podróży Anny Bogusz-Horowitz, żony Ryszarda Horowitza i Leona Tarasewicza.

Ryszard Horowitz pojawi się w Poznaniu w maju, na finisażu wystawy "All that jazz" w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net