f Kara dla Górnika Konin : Aktualności Sport : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   03.00 - Pogoda
        02:55:08 | sobota | 29.02.2020 | imieniny: Rufina i Hilarego
 
Kara dla Górnika Konin : Aktualności Sport : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-14 09:58

Kara dla Górnika Konin

Dwa mecze bez publiczności taką karę wymierzył Wydział Dyscypliny Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej klubowi Avans Górnik Konin. To efekt chuligańskich zajść, do jakich doszło w trakcie spotkania Górnika z Legią Chełmża pod koniec marca w Koninie.

Stadionowi bandyci zaatakowali wtedy policjantów. Ponad 20 funkcjonariuszy zostało rannych, jeden z poszkodowanych przeszedł poważną operacje. Wydział dyscypliny nałożył na koniński Klub również karę finansową - osiem tysięcy złotych w zawieszeniu na pół roku. 15 maja kibice Górnika będą mogli obejrzeć na swoim stadionie mecz pod warunkiem jednak, że zgodzi się na to policja. Jaka będzie opinia konińskiej komendy na ten temat na razie nie wiadomo. Funkcjonariusze cały czas prowadzą śledztwo w tej sprawie.

Do aresztu tymczasowego trafiło już 16 chuliganów. Wszystko wskazuje na to, że będą kolejne zatrzymania. W zajściach na stadionie uczestniczyło około 200 osób. Chuliganom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net