f Kino Malta do Amarantu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:35:23 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Kino Malta do Amarantu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-04-10 11:13

Kino Malta do Amarantu

Kino Malta w Poznaniu będzie mieć nową siedzibę. Jak wiadomo - obecny budynek na Śródce, który należy do Kurii Poznańskiej kino musi opuścić do czerwca. Ale swoją działalność będzie kontynuować w Domu Tramwajarza na Jeżycach, w pomieszczeniach po kinie Amarant.

Przeprowadzka jest możliwa, ponieważ miasto przekazało Dom Tramwajarza pod zarząd Estrady Poznańskiej. Swój lokal zachowa tam też nadal Orkiestra MPK. - Reszta budynku zostanie wynajęta instytucjom kultury, które w Poznaniu są bezdomne - mówi wiceprezydent Sławomir Hinc. - Działanie jest podejmowane, by zapewnić nam preferencyjne traktowanie instytucji kultury, które chcielibyśmy umieścić w Domu Tramwajarza. Mamy już wizję tego, kto jeszcze w tym budynku mógłby działać. Pierwszą z tych instytucji będzie Kino Malta - dodaje wiceprezydent.

Wiceprezydent Hinc chce przejąć jeszcze kilka budynków w mieście na działalność instytucji kultury. Rozmowy w tej sprawie prowadzone są w szerokim gronie - przedstawicieli ZKZL, Estrady Poznańskiej, wydziału kultury i dwóch wiceprezydentów Hinca i Mirosława Kruszyńskiego.

fot. Tomasz Jędraszczak/Radio Merkury


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: jako-tako
Dnia: 2010-04-09 18:51:12 Dobry pomysł! Chociaż do kina Amarant daleko, ale do Malty też nie było najlepszego dojazdu. Jednak z Kaponiery do Amarantu w sumie niedaleko. Lokowanie takich placówek po kilka w jednym miejscu, to też niezły pomysł. Bo może dzięki temu nie będą aktywne tylko od 18-22, gdy ludzie przychodzą do kina, ale przez cały dzień?
Dodał: Marcin
Dnia: 2010-04-12 18:51:52 Nie da się ukryć, że Malta miała dwie sale (małe bo małe ale umożliwiające wyświetlanie dwóch filmów na raz) a w nowym miejscu takiej możliwości chyba nie będzie co zaowocuje zmniejszeniem filmów w repertuarze...
Dodał: Marcin
Dnia: 2010-04-12 18:52:36 Miało być oczywiście zmniejszeniem ILOŚCI filmów w repertuarze...
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net