f ESK 2016 - wygra Poznań? : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:38:44 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
ESK 2016 - wygra Poznań? : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-04-08 16:17

ESK 2016 - wygra Poznań?

Lublin i Toruń mają ciekawe propozycje, ale i tak wygra Poznań - twierdzą przedstawiciele agencji Profile. Z ośmiomiesięcznym opóźnieniem firma rozpoczęła przygotowania do złożenia wniosku, który ma umożliwić stolicy Wielkopolski uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Dokument musi być złożony do końca sierpnia. Pod koniec roku oceni go 13-osobowa komisja, w jej skład wejdzie sześciu Polaków i siedmiu obcokrajowców. Wtedy też z rywalizacji odpadną najsłabsze z 10 polskich miast, które teraz walczą o tytuł. Ostateczny zwycięzca będzie znany za dwa lata.

W Poznaniu na razie odbywają się narady, dyskusje z różnymi środowiskami, przede wszystkim artystami. Wkrótce jednak starania Wielkopolski będą bardziej widoczne. - W maju ruszymy z kampanią reklamową i ona będzie widoczna w mieście. Z kolei w sierpniu zaczniemy się promować w Warszawie, bo tam komisja będzie się zbierać - przekonuje Katarzyna Godlewska odpowiedzialna za złożenie wniosku.

Komisja nie będzie patrzeć na dotychczasowe projekty kulturalne, ważny będzie program przygotowany na 2016 rok. Poznań swoją kampanię promocyjną rozpoczyna później niż inni. Powodem były protesty w trakcie przetargu na wybór firmy odpowiedzialnej za złożenie wniosku.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net