f Wielkopolskie obchody chopinowskie : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   16.30 - Prognoza pogody
        16:14:25 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Wielkopolskie obchody chopinowskie : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-13 11:36

Wielkopolskie obchody chopinowskie

Od ponad miesiąca cały świat obchodzi 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. W środę Waldemar Dąbrowski - przewodniczący Komitetu Obchodów Chopin 2010 zaprosił na spotkanie przedstawicieli regionów, które przygotowują projekty związane z tą rocznicą. W delegacji wielkopolskiej był dyrektor Filharmonii Poznańskiej a zarazem przewodniczący Wielkopolskiego Komitetu Obchodów - Wojciech Nentwig.

- My możemy długo opowiadać o tym, co w Wielkopolsce już się wydarzyło i o tym co się wydarzy. Imprez są tysiące. Po Mazowszu, ziemia wielkopolska była Chopinowi szczególnie bliska - powiedział Nentwig.

W Wielkopolsce ważnym wydarzeniem będzie wrześniowy festiwal "Chopin w Barwach Jesieni" w Antoninie. Wcześniej - na 29 maja - Radio Merkury przygotowuje festiwal pianistyczny dla uczniów ze szkół muzycznych II stopnia, którzy wystąpią w Sali Białek Urzędu Miasta. Na koncercie - konkursie i będą walczyć o nagrodę prezydenta Poznania.

Na naszej antenie znajdą się także trzy audycje o pobycie Chopina w Wielkopolsce - w Poznaniu, Antoninie i Żychlinie.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net