f Gloria Artis dla Wiśniewskiego : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   16.00 - Wiadomości
        15:57:34 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Gloria Artis dla Wiśniewskiego : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-13 11:34

Gloria Artis dla Wiśniewskiego

Srebrny medal Gloria Artis otrzymał szef Teatru Nowego w Poznaniu Janusz Wiśniewski. Wręczając przyznany przez ministra kultury medal - marszałek Wielkopolski Marek Woźniak mówił, że to nagroda za całokształt twórczości artystycznej, ale ze szczególnym uwzględnieniem spektakli autorskich, które są nowym spojrzeniem na teatr w Polsce i na świecie.

Ewa Wójciak odebrała honorową odznakę dla Teatru Ósmego Dnia za zasługi dla województwa wielkopolskiego. Marszałek Woźniak spotkał się artystami wielkopolskich scen w przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru. W stuletnim budynku poznańskiej Opery podkreślał, że teatr jest jednym z filarów kultury europejskiej i światowej.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net