f Charlotte Gainsbourg w Poznaniu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:35:29 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Charlotte Gainsbourg w Poznaniu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-13 11:34

Charlotte Gainsbourg w Poznaniu

Prezent dla poznaniaków w święto patronów miasta. 29 czerwca w ramach Malta Festival Poznań 2010 zaśpiewa francuska piosenkarka i aktorka Charlotte Gainsbourg - dowiedziało się Radio Merkury. Artystka pochodzi z mieszanej francusko-angielskiej rodziny; jest córką piosenkarza, aktora i reżysera Serge'a Gainsbourga i brytyjskiej aktorki Jane Birkin.

38-letnia dziś Charlotte odziedziczyła talenty - muzyczny i aktorski - po rodzicach. Karierę piosenkarską zaczynała mając 13 lat - u boku ojca, z którym nagrała pierwszą piosenkę do jego płyty.

Charyzmatyczna Gainsbourg stała się ikoną francuskiego ekranu, w kraju, w którym roi się od kobiecych gwiazd. Zagrała w ponad 30-tu filmach i serialach, wystąpiła m.in w skandalizującym filmie Larsa von Triera "Antychryst" , za który dostała nagrodę w Cannes. Już jako 14-latka otrzymała Cezara za rolę w "Zlośnicy" Claude`a Millera. Potem zdobyla rozglos za tytułową kreację w obrazie Zefirellego "Jane Eyre", swoją pozycję ugruntowała m.in w filmie "21 gramów" Alejandro Inarritu.

Charlotte Gainsbourg ma w dorobku kilka krążków, np. "5.55" oraz "IRM". Podczas poznańskiego festiwalu wykona między innymi utwory ze swojej najnowszej płyty. Artystka gra także na pianinie i amatorsko maluje.

fot. www.charlottegainsbourg.com


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net