f Najlepsze książki o Poznaniu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020
  Następne na antenie:
   17.00 - Wiadomości
        16:41:50 | piątek | 27.11.2020 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana
 
Najlepsze książki o Poznaniu : Aktualności Kultura : Radio Merkury Poznań :: 2020


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-05-13 11:34

Najlepsze książki o Poznaniu

"Teczki na Baraniaka", Kronika Miasta Poznania o okupacji i "Historia Państwowej Szkoły Sztuk Zdobniczych" to - zdaniem jury - najlepsze książki o Poznaniu, jakie ukazały się w 2009 roku. W Bibliotece Raczyńskich prezydent Poznania Ryszard Grobelny wręczył laureatom honorowe Nagrody im. Józefa Łukaszewicza. Laureatami zostali bp Marek Jędraszewski, dr Przemysław Matusik i Anna Wybierała oraz Jarosław Mulczyński.

Nagrody, którym patronuje Józef Łukaszewicz, zasłużony historyk, wydawca i pierwszy bibliotekarz Biblioteki Raczyńskich, przyznawane są od 1999 roku. Wśród laureatów znajdziemy i znanych naukowców i także pisarzy, a dokładniej pisarki.

Wystarczy przypomnieć Lecha Trzeciakowskiego, Jerzego Strzelczyka, Jana Skuratowicza, Małgorzatę Musierowicz, Bogusławę Latawiec czy Ewę Najwer. Nagrodą Łukaszewicza wyróźniono także dziennikarzy Radia Merkury, autorów audycji "Wydarzyło się w Wielkopolsce", które powstały we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w 2008 roku .

Wręczeniu nagród towarzyszą zawsze spotkania z laureatami. Prowadzi je tradycyjnie Janusz Pazder, jeden z najlepszych znawców Poznania.


UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net